Декада історії та правознавства

Кінець січня – початок лютого вже традиційно стає часом, коли наш заклад освіти перетворюється на Царство її Величності Історії, де панує його Величність Закон. А все тому, що саме в цей час, у НВК № 167 проходить декада історії та правознавства. Цікаві проєкти, вікторини, ігри, майстер-класи, дебати – це лише невеликий перелік тих заходів, до організації і проведення яких долучилися як вчителі історії та правознавства, так і переважна більшість гімназистів 5-11 класів.
    Команди п’ятикласників змагалися у квесті «Історична мозаїка», де кращою виявилася команда 5-Б класу. Шестикласники грали в історичну гру «Стародавній світ», перемогу тут здобула команда «Скіфи» 6-А класу. Учні 7-х класів поринули у світ Київської Русі під час майстер-класу зі старослов’янської каліграфії та з бойового мистецтва Русі, що стало можливим за сприяння Центру історичної реконструкції «Київград». А в брейн-ринзі «Історія, що замерла в камені» перемогла команда 7-А класу. У вікторині «Машина часу» змогли проявити свої знання учні 8 і 9 класів. Перемогла команда 9-Б класу, а серед восьмикласників кращою була команда 8-А класу. Команда 10-А класу перемогла у грі-вікторині «Світ між двома світовими війнами». А конкурс «Згадати все!» зібрав кращих знавців історії України з 8-11 класів. Пройшовши цілу низку випробувань, до фіналу конкурсу вийшли учень 8-А класу Дмитрук Андрій, учні 10-А класу Мазалевський Михайло та Ганюк Єгор, а також учениці 11-Б класу Жарікова Анна Марія та Тросяник Марія, саме вони і здобули почесне звання найкращих знавців історії України. А в конкурсі «Кращий знавець права» для учнів 9-11 класів перемогли: Левчук Владислав (9-А), Жолтецький Ілля (10-А) та Жарікова Анна Марія (11-Б). Вітаємо всіх переможців! Ми пишаємося вами!

Ще однією відносно новою формою тематичних заходів декади стали дебати для старшокласників з суспільно значущих тем: «Доцільність обов’язкової повної середньої освіти», «Перехід до контрактної армії», «Повернення ядерного статусу України». Також команди 8-11 класів взяли участь у тематичній грі «Що? Де? Коли? Знавці НАТО», яка відбулася за сприяння благодійного фонду «Stabilization Support Services». Перемогу в цій грі виборола команда 9-А класу.

Дуже цікавими і змістовними вийшли загальношкільні проєкти «Невідоме про відомих» та «Селфі» з історичною пам’яткою», які дали змогу всім дізнатися невідомі факти про відомих історичних діячів і зрозуміти, що історію можна вивчати не тільки теоретично за підручниками, а і в прямому сенсі «доторкнутися» до неї, мандруючи світом.

А ще не можна не згадати про тематичний святковий концерт «День Соборності: погляд через століття», до створення якого долучилися учні з 5 по 11 клас. Захід відбувся 22 січня, у день 101-ї річниці Злуки УНР і ЗУНР, та залишив незабутні враження у всіх учасників і глядачів.
    Предметна комісія учителів суспільних наук, Душейко Л.М., Жаріков В.В. та Сергієнко Н.О., вітає всіх переможців, дякує всім учасникам декади, а також нашим випускникам, які допомагали визначати кращих істориків, правознавців і дебатерів нашої гімназії.

І до нових зустрічей у Царстві її Величності ІСТОРІЇ та його Величності ЗАКОНУ!