Проект асоційованих шкіл ЮНЕСКО

Головна мета Проекту — забезпечення глибоких знань у галузі прав людини, демократії, міжкультурних зв'язків та захисту довкілля в системі ООН.

Робота асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні реалізується за чотирма основними темами дослідження, визначеними ЮНЕСКО:

  • вивчення світових проблем і роль системи Організації Об'єднаних Націй в їхньому врегулюванні;
  • права людини;
  • інші країни та культури;
  • людина і довкілля.

Асоційовані школи ЮНЕСКО в Україні беруть участь у міжнародних освітніх проектах; розвивають молодіжну і дитячу дипломатію; вивчають і відзначають пам'ятні дати ООН; проводять міжнародні (або з міжнародною тематикою) семінари, конференції, фестивалі, літні табори.


Діяльність НВК №167 м. Києва в рамках пректу:

1. Співпраця з міжнародними громадськими організаціями та дипломатичними представниками.

    НВК №167 м. Києва має плідну співпрацю з Гете-інститутом, що являється європейським центром мови, мистецтва, спадщиною європейської культури. Його співробітники знайомлять всіх, хто вивчає німецьку мову з історією Німеччини та Німеччиною сьогодення. У бібліотеці Гете-інституту всі бажаючі мають можливість отримати літературу про федеративні землі Німеччини, культуру, систему освіти, економіку, устрій тощо країни, мову якої ми вивчаємо. Дуже часто ми влаштовуємо екскурсії до бібліотеки Гете-інституту, від яких діти нашої гімназії у захваті.

    Також навчальний заклад продовжує, вже існуючи роками, тісну співпрацю з Посольством Федеративної Республіки Німеччини. Вже  не тільки  з відділом культурних зв’язків та освіти, а ще і з  відділом преси.
    Щорічно саме в Посольстві ФРН відбувається вручення ДСД дипломів учням українських DSD-шкіл, серед них й одинадцятикласникам  НВК № 167 з поглибленим вивченням німецької мови, які урочисто вручають координатор програми DSDу північній та центральній Україні пані Кізевальтер,  культураташе пан Лехельт та його заступник пан Рояманех. Також  учні НВК №167 мають можливість поспілкуватися  з послом ФРН,паном доктором Крістофом Вайлем, поставити йому запитання, що цікавили українську молодь. Крім того в Посольстві ФРН наш навчальний комплекс має змогу щорічно представляти себе  і свою діяльність як ДСД-школа. Також з метою підготовки ДСД-екзаменаторів посольством Німеччини в Україні щороку для вчителів німецької мови проводиться одноденний семінар з підготовки до іспиту ДСД.

    Починаючи з 1 вересня 2008 року, НВК №167 м. Києва бере активну участь у міжнародній програмі «DeutschesSprachdiplom», запровадженою Постійною Конференцією Міністрів культури Федеративної Республіки Німеччини в 1972 році для учнів за кордоном (підтвердження Секретаріату Постійної Конференції Міністрів культури ФРН від 20.08.2008, Za210-Ukr-Gymnasium 167 Kiew08-doc).

    З 2009 року НВК №167 м. Києва активно співпрацює з міжнародною організацією «АЙСЕК в Україні», яка залучає учнів 8-11-х класів до екологічних та культурологічних проектів, направлених на реалізацію теоретичних знань у повсякденне життя української молоді.
    Нашими гостями за час співпраці з міжнародною організацією «АЙСЕК в Україні» були студенти з: Бразилії, Індонезії, Китаю, Португалії, Болгарії, Іспанії, Італії, Німеччини, Єгипту, Туреччини та Грузії. 
    В межах проекту проходять освітні програми у форматі воркшопів, інтерактивних лекцій, що дають можливість не тільки вдосконалити усне іноземне мовлення, а й обговорювати важливі нагальні питання на теми:

·  Довкілля та його складові (повітря, вода, грунт та ін.)

· Глобальні екологічні проблеми людства (зміна клімату, руйнування озонового шару та ін.)
·  Матеріали та відходи, поводження із відходами
·  Роздільне сміття та його утилізація (обмін досвідом щодо вирішення проблеми)
·  Енергетика та енергозбереження
·  Транспорт та довкілля
·  Культура споживання та довкілля

    Іноземці мали нагоду побувати на уроках англійської мови, відвідати концерти, організовані нашими гімназистами, та отримати приємні враження від піших прогулянок вулицями старого Києва, відвідати затишні кафе у супроводі наших учнів. Досвід спілкування, цікава інформація, освітні інтерактивні проекти, до того ж чудовий настрій – це все те, що отримали наші учні в межах проекту.

    10.07.2013 р. НВК №167 м. Києва підписав Меморандум про співпрацю з СambridgeEnglishSchool та отримав почесний статус учасника даного освітнього проекту, що дало змогу вчителям використовувати інтерактивні навчальні матеріали та мовні кваліфікації, які відповідають міжнародним освітнім стандартам.

    У грудні 2014 року кафедра вчителів англійської мови долучилася до міжнародної  освітньої платформи IEARN та взяла  участь  у міжнародному проекті ChristmasCards, що передбачав обмін різдвяними листівками з школами із шести країн світу. Нашими партнерами стали школи з Пакистану, Росії, Білорусії, України, Чехії та Румунії.

    Цікавою та корисною є участь наших учнів у проекті Юні посли миру організованим Федерацією всесвітнього миру мета якого усвідомлення єдиного братерства через культурний обмін. Виховання молоді яка стане Послами миру та лідерами в майбутньому. В березні команда юних послів миру НВК №167 м. Києва прийняла участь у конкурсі у якому представила свій проект Діти за мир, що мав на меті поширення ідей волонтерства серед учнівської молоді.

    

В рамках проекту Children for the future були організовані наступні акції:

Допомога сім'ям, що опинилися
у складних життєвих умовах
 
«Привітай захисників Вітчизни 
зі святом Святого Миколая»
 
«Волонтерська сотня» 
допомога бійцям АТО
Зустріч з бійцями
12 батальйону
територіальної оборони
 
Благодійний ярмарок 
до Дня Захисника України
14 жовтня 
Зустріч з ветеранами Афганської війни, бійцями АТО та волонтерами
«Ланцюг Єдності»
до Дня соборності України 
Поздоровлення волонтерами
ветеранів 
EcoDay


 

    З 2009 року НВК №167 м. Києва є учасником проекту «UkrainianScottishExperience», координованого Арнольдом Смалленом.

    За час співпраці 23 наші хлопці вибороли право на участь у цих програмах.

    Програма «Jamboree– 2013» - була присвячена 100-річчю міжнародного скаутського руху та зібрала понад 1000 представників з різних країн світу. Наші хлопці гідно представляли Україну.

    Щорічно гімназисти добровільно беруть участь у скаутській програмі з дітьми-інвалідами.

    Команда eTwinning  НВК №167 м. Києва стала учасником міжнародних проектів таких як «Recipes for Kids», Сhildren for Peace, My friends, Legends of my Land. Участь у даних проектах передбачає використання інформаційних технологій, що відкриває великі можливості для розширення освітніх меж та, безсумнівно, несе в собі величезний мотиваційний потенціал і сприяє принципам індивідуалізації навчання. Проектна діяльність учнів дозволяє їм виступати в ролі авторів, творців, підвищує творчий потенціал, розширює загальний світогляд, підвищує рівень володіння англійською мовою, формує навички самостійної діяльності.

    Незабутнім враженням для всіх стала участь студентів-волонтерів  та гімназистів у освітньому проекті «Діалог культур» проведений під гаслом «Шевченко генієм піднявся над світами». Результатом цього масштабного проекту стало встановлення тісних дружніх зв’язків з молоддю країн-учасниць проекту а саме Грузії Німеччини Португалії Бразилії Китаю Болгарії Туреччини.

    Участь у Першій Міжнародній Олімпіаді в рамках співпраці з «Міжнародним Союзом Молоді». Учениця 10-го класу отримала гранд на навчання у Празі, Чеська Республіка.

   Сьогодні питання миру як ніколи гостро звучить для кожного українця. «Ми маємо шукати внутрішній мир у діалозі» - саме під таким гаслом в НВК №167 м. Києва відбувся вебінар із засновником волонтерської організації Peace One Day Джеремі Гіллі. Учні 8-х та 10-х класів разом з учителями англійської мови мали честь поспілкуватися з людиною, яка у 2001 році спонукала Генеральну Асамблею Організації Об’єднаних Націй одноголосно проголосити  21 вересня Днем Миру. Навчально-виховний комплекс №167 м. Києва  став першим навчальним закладом за останні 4 роки в Східній Європі та єдиним в Україні, який отримав таку нагоду.

    Співпраця з фондом братів Кличко(KlitchkoFoundation). Гуд Анастасія і Синиця Надія (фасилітатори програми "Активні громадяни", впровадженої Британською Радою) провели триденний  тренінг у рамках програми "Активні громадяни" учням НВК№167м. Києва. Програма орієнтована на формування лідерського потенціалу в соціальній сфері та покликана сприяти розвитку навичок міжкультурного діалогу й соціальної відповідальності як базових якостей лідера 21 століття. Протягом тренінгу діти дізналися як визначити свою ідентичність, конструктивно будувати діалог, ідентифікувати та вирішувати соціальні проблеми. Діти отримали навички планування соціальної дії, створення та реалізації проектів на благо своєї громади. Ці навички їм знадобляться на робочому місці,в житті громади,де вони мешкають, та в повсякденному побуті. Цей досвід посилює  віру учнів  в свої сили, навчає більше цінувати  відмінність, допомагає краще зрозуміти місцеві громади й ширші спільноти, розвиває стратегічне мислення і підвищує їхні шанси на ринку праці.

    З грудня  2014 року по травень 2015 року  вчителі, учні та батьки учнів НВК № 167 м. Києва активно працювали в проекті «Енергоефективна школа» у рамках програми соціального партнерства ДТЕК, Інституту місцевого розвитку та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради. Шість напружених місяців, які в черговий раз об’єднали  весь навчальний заклад від перших до одинадцятих класів: конкурси та  вікторини, уроки та виховні години, тепло- аудити навчальних приміщень та робота над проектними пропозиціями, агітаційна робота в  мікрорайоні, економія електроенергії в школі та вдома,урочисте відкриття проекту та заключний фестиваль…

    Заклад  отримав диплом першого ступеня як переможець проекту «Енергоефективні школи» у 2014-2015 навчальному році та грант на 120 000 гривень на проведення енергоаудиту та виконання енергоефективних заходів. Крім того, учениця 11 – А класу Стаднюк Валерія  отримала цінний подарунок  за перемогу у конкурсі соціальної реклами на тему енергоефективності.