Звіт методичного об’єднання вчителів англійської мови

У 2015-2016 навчальному році колектив вчителів методичного об’єднання іноземних мов спрямував свою роботу напродовженнявпровадження нових педагогічних та інформаційних технологій у навчальний процес у рамках нового Державного стандарту освіти та методичної теми «Розв’язання комунікативних завдань на уроках іноземних мов засобами сучасних педагогічних технологій». 

Вищеназваній методичній темі були підпорядковані і самоосвітні теми вчителів методичного об’єднання:

Постернак М.Ю.«Шляхи розвитку творчих здібностей учнів у процесі вивчення англійської мови»

Кулинич О.М.– «Використання проектної методики на уроках англійської мови як поєднання колективної та індивідуальної форм роботи та засіб формування соціальних компетенцій учнів»

Царенко Т.А.– «Здоровязберігаючі технології на уроках англійської мови»

Біленко Л.М.«Формування навичок писемного мовлення учнів середньої та старшої школи»

Ель КахлутМ.А.- «Використання рольових ігор на уроках англійської мови в початкових класах»

 

Протягом звітнього періоду було проведено 5 засідань методичного об’єднання, на яких обговорювались питання щодо:

-       затвердження плану роботи та тем, над якими працюють вчителі методичного об’єднання;

-       впровадження навчального Державного стандарту вивчення іноземних мов;

-       вивчення основних положень навчальної програми як для шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов;

-       старт проекту у форматі eTwinningplus, та IEARN;

-       удосконалення методів і форм роботи з учнями;

-       формування навичок писемного мовлення учнів середньої та старшої школи;

-       методи планування і проведення сучасного уроку;

-       проектна методика на уроках іноземної мови;

-       розробка плану заходів по проведенню декади англійської мови;

-       підготовка учнів до районного та міського етапів предметних олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН України;

-        проведення аналізу результативності педагогічної діяльності вчителів методичного об’єднання за підсумками навчального року.

 

Протягом навчального року велику увагу вчителями кафедри було спрямовано на відзначення певних дат та подій визначених Організацією Об’єднаних Націй.  

21 вересня, встановлений ООН як міжнародне свято, День Миру, не оминув  й учнів НВК№167.  За ініціативи відомого британського кінорежисера цей день проголошено днем без війни та насильства, починаючи з 2001 року. Під керівництвом Кулинич О.М. учні долучилися до цієї важливої події.  Впродовж заходів учні познайомилися з історією заснування PeaceOneDay(Дня Миру), декламували вірші, виконували відомі світові хіти про мир та виступили на підтримку встановлення миру в Україні. Усі учасники перейнялися головною ідеєю Дня Миру – відчуй себе активним громадянином не лише своєї країни, але й світу у єдиному прагненні змінити його на краще.  Всі матеріали святкування були передані до штаб-квартири волонтерської організації «PeaceOneDay».

Так, вже 25 вересня традиційним стало проведення Дня Європейських мов. Кафедрою  англійської мови було організовано та проведено низку різноманітних заходів.  Необхідно відзначити відкриття «Мовного кафе» під керівництвом Кулинич О.М., де в цікавій ігровій формі учні дізналися історію походження англійської, німецької та  українських мов, навчилися вимовляти найдовше англійське слово, отримали поради, як ефективно вивчати іноземні мови.

16-17 жовтня  у нашому навчальному закладі відбулася науково-практична гра Модель ООН-2015 під гаслом «Розумна співпраця – наше майбутнє», присвячена 70-ій річниці створення Організації  Об’єднаних Націй.

  За умовами гри учасники моделювали відкриття Генеральної Асамблеї ООН.  Дипломати з 15 країн-учасниць виступили з промовами, в яких висловили ставлення кожної із країн до глобальних проблем людства та наголосили на ролі молоді у їх усвідомленні та вирішенні.                                                                                           

Під час закриття Генеральної Асамблеї ООН-2014 учасники були нагороджені грамотами у наступних номінаціях:

·        Посол Миру

·        Найкращий дебатер

·        Найкращий міжнародний кореспондент

·        Золоте перо

З цього навчального року розпочалася співпраця з компанією «Орфей Україна». Учні 5-х класів взяли участь у конкурсі «Happy Teacher’sDay». Разом з дітьми різних навчальних закладів міста Києва і регіонів України мали нагоду привітати своїх улюблених вчителів англійською мовою.  Власноруч виготовлені листівки, аплікації, колажі не залишили байдужим жодного члена журі, вражаючи своєю креативністю та позитивним настроєм.  Призерами конкурсу стали наші п’ятикласниці Дерев’янко Надія, Іванова Олеся та вчитель англійської мови Постернак М.Ю., які отримали сертифікати переможців та заслужені нагороди.

21 жовтня поновила свою роботу Школа юних послів миру, започаткована раніше за участі Федерації Всесвітнього миру та Київського міського центру сім’ї  «Родинний дім».  Вся ця робота (інтерактивні тренінги, зустріч з іноземними студентами, звернення до засновника волонтерської організації Джеремі Гіллі) збагатила знання учнів про волонтерську роботу та спонукала їх відчути власну відповідальність за майбутнє України. Куратором заходу є  Кулинич О.М.

Протягом осінніх канікул наші вчителі Постернак М.Ю. та  Кулинич О.М.  стали учасниками методичних семінарів, проведених спільно з представниками Macmillanна базі НВК№167,  з питань активізації мотивації вивчення англійської мови серед учнів старшої школи.

18 листопада учні НВК№167 взяли участь у роботі 2-го Конгресу Юних послів миру «Усім світом за мир», який відбувся у Київському міському будинку вчителя за сприяння Федерації Всесвітнього миру.  За результатами року роботи команди учнів у зазначеному проекті наш навчальний заклад був відзначений Сертифікатом Федерації Всесвітнього миру.  Учасникам форуму було запропоновано акцію «Парасольки миру», відбулося нагородження переможців Міжнародного молодіжного конкурсу волонтерських проектів «Служіння заради миру 2014-2015», в якому проект «Діти за мир» команди нашого навчального закладу був відзначений дипломом Федерації Всесвітнього миру та громадської організації «Всеукраїнська молодіжна Федерація молоді за мир».  Також в рамках проекту відбулася Міжнародна конференція «Виховання молоді – ключ до парадигми лідерства», в рамках якої учениця 9-А класу Костенко Анна здобула звання Юний посол миру та була відзначена Сертифікатом Федерації Всесвітнього миру.

Наприкінці листопада вчителями кафедри було проведено низку заходів, присвячених дню Подяки.  Це й інтерактивні краєзнавчі уроки, виготовлення листівок, тематичних постерів, а також приготування святкових столів.  Відмічаємо активну участь у цьому Біленко Л.М.

Проблеми людства не залишаються осторонь уваги наших учнів, тому завдяки Царенко Т.А. до 1 грудня було проведено тематичний захід під назвою «AIDS. Don’tbeindifferent».

В грудні напередодні новорічних свят в гімназії активно працювала щорічна «Різдвяна майстерня» серед учнів молодших та середніх класів. Завдяки роботі вчителів англійської мови Постернак М.Ю. та Ель Кахлут М.А. відбулися цікаві та захоплюючі ворткшопи та яскраві виставки дитячих робіт.  Як завжди цей період насичений проведенням святкових уроків (усіма вчителями кафедри) ознайомлення з традиціями святкування Нового року та Різдва в англомовних країнах.

Перший семестр закінчився завершенням проектів серед учнів 7-х класів на тему «My guide to a greener life».  Діти мали можливість проявити свої здібності у якості експертів з енергозбереження та альтернативних технологій отримання енергії, що є однією з актуальних тем у всьому світі. Керувала роботою учнів Біленко Л.М.

Не менш насиченим на події став II семестр 2015-2016 навчального року.    

З перших днів лютого, протягом тематичного тижня, учні мали нагоду зануритись у різнобарвний та насичений заходами світ англійської мови.

Тиждень англійської мови розпочався з кінофестивалю англомовного кіно «Феєрія мандрів», на якому були представлені до перегляду та обговорення одні з найцікавіших пригодницьких та анімаційних фільмів. Разом із своїми учнями захід провели вчителі Царенко Т.А. та Кулинич О.М.

Одночасно з цим всі вчителі кафедри підготували виставку постерів на різноманітну тематику «Englishspeaking World».

Учні 8-А класу відправилися у незабутню віртуальну подорож «Around Great Britain». Разом із вчителем англійської мови Кулинич О.М.  восьмикласники «опинилися» на відомих вулицях Лондону, мандрували мальовничими долинами Шотландії, слухали легенди Уельсу  та Північної Ірландії, а також спостерігали за життям королівської родини.

8-Б клас був також залучений до однойменної мандрівки. Читаючи та інсценуючи фрагменти відомих англійських казок та переказів учні разом з   Постернак М.Ю.,провели уроки акторської майстерності та літературні читання «The World of Tales».

Молодші школярі під керівництвом Ель Кахлут М.А. продемонстрували свої знання англійської мови під час ігрових «Уроків у лісовій школі», приміряючи ролі різних звірів та птахів.

Завдяки творчому потенціалу Царенко Т.А. та учням 5-Б класу відбулась чудова вистава «Christmas Gift». Також Тетяна Анатоліївна організувала проведення дискусійного клубу «Teenage Lifе» для учнів 10-го класу.

Одинадцятикласники занурилися в епоху Шекспіра, підготувавши неординарні презентації, а також захоплено декламуючи сонети всесвітньовідомого автора. Допомагала їм у цьому  Постернак М.Ю.

З нагоди дня Св.Валентина учні середньої школи були залучені до творчих воркшопів, які підготувала Мілена Юріївна.

Незабутнім залишився квест для учнів 5,6-х класів, який пройшов  наприкінці тижня англійської мови. Організатором  заходу стала Постернак Мілена Юріївна, а допомагали у його проведенні учні 11-А та 11-Б касу.                             

На початку березня учні 9-11 класів, завдяки активній співпраці кураторів проекту Кулинич О.М.Постернак М.Ю. та вчителю Царенко Т.А.,   взяли участь у 1-му турі Першої Міжнародної олімпіади Міжнародного Союзу Молоді (Київ, Україна) та Міжнародного Союзу Молоді (Прага, Чеська Республіка). Вже багато років МСМ працює в галузі розвитку культурних, освітніх, спортивних, гуманітарних контактів між молоддю різних країн з метою розширення міжнародного культурного обміну, поглиблення дружби і взаєморозуміння між народами.

Як результат, освіта за кордоном з області нездійснених мрій стала реальною можливістю для нашої минулорічної  переможниці, учениці 11-Б класу, Коваленко Катерини.  На своєму прикладі вона довела, що не слід зупинятися на досягнутому, а завжди прагнути найкращого та самовдосконалюватися. Посівши почесне перше місце серед учнів 30 шкіл міста Києва у всіх турах олімпіади, Катя отримала головний приз – підготовку та безкоштовне навчання в університетах Чеської Республіки.

 Цього року 11 учнів НВК№167 стали дипломантами Міжнародної олімпіади «Мрій. Сягай. Мандруй».

Свої  знання з англійської мови у квітні підтверджували наші учні 9-11 класів на всеукраїнському тесті у форматі ЗНО (рівень В1) за сприяння Macmillan in Ukraine, продемонструвавши високий рівень володіння іноземною мовою.

Не залишилися без уваги пасхальні традиції святкування.  Завдяки роботі Біленко Л.М. учні 6-х класів познайомилися з символами цього свята та самостійно підготували чудові творчі роботи.

День Землі відзначився проектними роботами  Царенко Т.А., спільно з учнями 9-10 класів на тему «The Earth is our home».  Кожен проект став незабутнім нагадуванням необхідності збереження навколишнього середовища та природних ресурсів.

 Учителями методичного об’єднання приділялася велика увага індивідуальній роботі з обдарованими дітьми, підготовці їх до участі в районних та міських етапах предметних олімпіад. Результатом цієї роботи є 7 переможців на ІІ (районному) етапі Всеукраїнської  олімпіади з англійської мови. А також переможці міського етапу Малої академії наук.

Результатом ефективної роботи  Постернак Мілени Юріївни став успіх учениці 11-Б класу Коваленко Катерини на III (міському) етапі Всеукраїнської  олімпіади з англійської мови.

Однією з незабутніх подій, звичайно, стала участь та перемога Д’яченко Іванни в міжнародній програмі FLEX, що дає можливість вивчення англійської мови безпосередньо в мовному середовищі, навчання та проживання в Сполучених Штатах Америки впродовж  2016-2017 року.

Протягом навчального року всі вчителі кафедри систематично брали участь у семінарах спільно з Macmillan, Cambridge та Oxford University Press.       

         У наступному навчальному році робота вчителів методичного об’єднання буде спрямована на подальше впровадження ефективних методів роботи, які сприятимуть якісному оволодінню навичками іноземної мови та практичному її застосуванню.