Тиждень початкової школи

    З 18 березня у НВК № 167 м. Києва розпочався тиждень початкової школи під девізом «У нас все буде STEMАбревіатура STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics).  
    STEM-підхід є необхідною складовою для задоволення зростаючих потреб суспільства практично в усіх сферах. Наприклад, цей підхід застосовується в медицині, агропромисловому комплексі, енергетиці, робототехніці, ІТ, транспорті, промисловому та цивільному будівництві, тощо.
    STEM-освіта не лише спрямовує увагу на природничо-науковий компонент навчання та інноваційні технології, але й активно розвиває творчу складову особистості та критичнее мислення.
    Понеділок був присвячений Дню науки. Діти та батьки захопливо долучилися до проведення дослідів та експериментів, пов`язаних з природничими законами та явищами. В кожному класі були влаштовані цікаві демонстрації. Так учні 1-Б класу стали учасниками експерименту «Пінне виверження». Учні 2-Б класу спостерігали за проростанням рослин. Учні 4-А класу стали учасниками майстер-класу «Кольорові досліди». А учні 4-В класу підготували цілий калейдоскоп дослідів, супроводжуючи їх цікавими  презентаціями та жартівливими сюжетами. Представники 3-А класу сьогодні знайомились з наукою криміналістикою, а саме з дактилоскопією: навчилися знімати відбитки своїх пальчиків. Учні 4-Б класу підготували повідомлення про винаходи людства. День минув в атмосфері радості пізнання.

    

      

    

    День технологій – так називався другий день тижня початкових класів. Учні  залюбки долучилися до конкурсу малюнків на дошці, створивши чудернацькі проекти «Школи майбутнього» або «Міста  майбутнього». Проявивши неабияку фантазію, малюнки ожили і стали  справжніми архітектурними ескізами та проявами дитячих мрій. А учні 4-А класу поєднали цю роботу з творчими письмовими роботами. Адже не менш цікаво  передавати свою фантазію у словах! Учні 2-А класу взяли участь у створенні  яскравих ікебан. Так захопливо створювати композиції з живих квітів власними руками! Іриси, хризантеми, тюльпани майстерно поєдналися маленькими дитячими руками у  прекрасні весняні композиції. По всіх класах пройшли виставки дитячих малюнків і поробок, відкривши неабиякі  дитячі таланти. А вихованці груп продовженого дня стали учасниками конкурсу малюнків на асфальті. День минув яскраво і весело.

    

    

    

    

    Третій день тижня початкової школи – це День інжинірінгу. До нього ми готувалися заздалегідь. Кожен клас отримав країну, яку повинен був вивчити і представити, створивши сюжет-візитівку. На допомогу прийшли LEGO-технології. Адже кожна країна має визначні місця, якими пишається та за якими її пізнають у світі. А маленькі цеглинки конструктора - це чудовий будівельний матеріал, з якого легко можна утворити Велику китайську стіну, піраміди Єгипту, Ейфелеву  вежу, Афінський акрополь, Тауерський міст, аеропорт Бориспіль та ін. Завдяки дитячій фантазії та технічній думці ми змогли завітати до Китаю, Єгипту, Греції, Франції, США, Швеції, Німеччини, Італії, Великобританії, України, Чехії. Учні захоплено і завзято долучилися до роботи, шукали і збирали цікаву інформацію про країни, будували  іх державні прапори та архітектурні пам’ятки. Проект захопив своїм масштабом та необмеженими можливостями кожного, не залишивши байдужим жодного відвідувача виставки дитячих робіт. А учні 3-А класу встигли побувати на цікавій пізнавальній екскурсії до музею науки та техніки «Експериментаніум».

     

    

   

    Четвертий день тижня був присвячений цариці всіх наук - математиці. День проходив  в атмосфері радості та захопливої гри. Першокласники використовували на уроках шість цеглинок LEGO: математичні диктанти, порівняння чисел, обчислення прикладів проходили  завзято, невимушено та весело. Учні 2-В класу протягом навчального дня грали у різноманітні математичні ігри, складали танграми. А ще створили неповторні рахівнички власними руками! Учні 2-А класу познайомилися з прийомами веселого множення. А учні 2-Б класу здійснили математичну подорож, виконуючи різноманітні математичні завдання. У 3-А класі День математики пройшов дуже цікаво та повчально. Учні відкрили для себе кільце Мебіуса, навчилися множити 32 на 11, дізналися, що сума чисел від 1 до 10 дорівнює 5050. Четвертокласникам теж не було коли сумувати. Учні 4-А класу зіграли у математичну гру «Шифрувальник». Чудовим завершенням дня та перевіркою своїх математичних здібностей та логіки  стала участь учнів початкових класів у міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру».

    

    

    

    Всім відомо, наскільки важливий взаємозв`язок  між школою та сім`єю. Останній день тижня став справжньою окрасою та приємною несподіванкою для всіх. Адже це був День батьківських здивуваньВиявляється, що в кожній шкільній родині класу є батьки - ентузіасти, готові до сміливих експериментів у роботі з дітьми. Представники яких тільки професій не завітали цього дня у класи! Пожежники, ветеринари, художники, стоматологи, логісти… І кожен з них розкрив таємницю своєї улюбленої професії, поділився своїми знаннями, долучився до процесу навчання та виховання. Досліди, майстер-класи, ігри, практичні заняття і навіть уроки були проведені в атмосфері позитиву та цікавості. До учнів 1-А  та 3-В класів завітали  справжні пожежники. Дітлахи 1-Б класу ознайомилися зі світом кіно, спробували створити власній фільм - сучасну версію всім відомої казки «Рукавички». А для деяких учнів 2-А і 2-В класів здійснилася заповітна мрія - зустріч з письменником Сашком Дерманським. Лікар-ветеринар завітав до 2-Б класу, а до 3-Б класу-врач – реаніматолог. Батьки 3-Б, 3-В і 4-А класів організували веселі майстер-класи для дітей. Так третьокласники робили аплікації «Повітряні кулі» та «Весняний букет», а четвертокласники і зовсім влаштували майстерню з розпису по тканині. Адже так приємно створити шедевр власними руками та ще й носити його потім на собі у вигляді сумки, футболки чи улюблених джинсів. Цікава гра пройшла з батьками 4-В класу. Учні були залучені до сюжетно-рольової гри, прорахувавши логістику для доставки смачних цукерок до різних країн світу.

    Подібний досвід спілкування з батьками  виявився досить цікавим та корисним. Дякуємо всім небайдужим, хто допоміг організувати такий насичений і пізнавальний тиждень початкової школи. Адже командна робота дуже зближує та згуртовує всіх учасників, надаючи ефект задоволення та радості від процесу навчання.