Позитивне мислення

Прийоми позитивного мислення

1. Відкинути негативні думки

У першу чергу, необхідно відкинути негативні думки, припинити чекати неприємності. Повірте, що не всі ситуації закінчуються негативно. Якщо у вас виникла проблема, подумайте, як ви раніше долали подібні проблеми. Як такі проблеми вирішували ваші родичі, знайомі? Припустимо, що до вас прийшов друг за порадою. Що б ви йому сказали? Подумайте, що може статись в майбутньому, якщо проблема вирішиться?

2. Позитивне декларування

Виберіть час і висловіть твердження, щоб ви хотіли б саме зараз для себе. Постійне повторення цього бажання, впевненість і уява різко збільшують здатність вашої підсвідомості наблизити вас до реалізації цього бажання.

3. «Колаж бажань»

Візьміть папір і в центрі прикріпіть свою улюблену фотографію, саме ту, яка викликає у вас позитивні емоції. Зверху напишіть «Колаж бажань» і приступайте до його створення: підберіть картинки, які будуть символізувати ваші бажання.Для себе вирішіть, який малюнок буде означати для вас, наприклад,вступ до інституту, а який, наприклад,придбання улюбленої тваринки. Вважається, що бажання здійснюються протягом півроку.Головна умова – вірити, що все здійсниться, і не забувати прикладати для цього зусилля.

4. «Уміння отримувати»

Намагайтесь виробити в собі звичку радіти життю. Весь час пам'ятайте, що життя – це неперервна черга миттєвостей, які змінюються. Серед них  зустрічаються і хороші. Мама спекла ваші улюблені пиріжки, задумайтесь на пару секунд над тим, як це здорово. Ви не підготували, наприклад, фізику, і вас не спитали, задумайтесь, як вам повезло. Прикладів дуже багато. Учіться отримувати!

5. Список того, за що можна бути вдячним

Буває, що кілька днів у вас тримається поганий настрій.Кожен вечір складайте список подій, які відбулися вдень – тих, за які ви відчуваєте почуття вдячності.Це можуть бути дрібниці, які змусили вас посміхнутися і в цей момент стало тепліше на серці.По перше, ви будете засипати з позитивними емоціями, а по друге, чим вагоміше почуття вдячності, тим більше з'явиться те за що ви можете дякувати долі.

Прийоми збереження позитивного настрою.

 • Коли ви зустрічаєте друга, замість питання «Як справи?» поцікавтесь, що хорошого з ним сталось напередодні.
 • Не хвилюйтесь з приводу тих неприємностей, які ви не можете змінити.
 • Приділіть увагу невеликим, але неприємним проблемам, і якомога швидше ліквідуйте їх.Якщо з'явились серйозні труднощі, розділіть їх на кілька частин і поступово їх вирішуйте.
 • Чекаючи наступний день, думайте про те хороше, що може відбутися з вами.
 • Поділіться своїми знаннями про позитивне мислення з людиною, доля якоїхвилює вас найбільше.

 

«Життя – це дар, а дар потрібно розвивати, цінити, берегти!»

Інтелект. Що це? Начитаність? Розум?

Інтелектом називають здатність мозку організовувати свою діяльність так, що вся інформація, яка є в ньому буде використовуватись з максимальною ефективністю. Якщо рівень інтелекту достатньо високий, людина навіть  інтуїтивно здатна приймати цілком придатні для певної ситуації рішення. Крім того, вона в змозі знайти відповіді на складні питання навіть при дуже обмеженому запасі знань. Іншими словами, інтелект можна уявити у вигляді коефіцієнта корисної дії  роботи мозку. Кожна людина може розвивати свої розумові здібності. Подолати  розумові недоліки можливо.Вже давно доведено, що продукти, які ми споживаємо, можуть вплинути і на наш настрій, і на наш розум, а також безпосередньо здатні стимулювати або гальмувати мозкову діяльність. Продукти можуть позбавити навіть від важких депресивних станів, а значить, значно підвищити активність і працездатність. У двох словах, як цепрацює. Наш мозок виробляє хімічні речовини, названі нейротрансмітерами, такі як серотонін, допамін і адреналін. І саме вони регулюють наш настрій і емоції. У різних продуктах цих речовин різна кількість, тому так важливо знати, де і чого міститься більше. Тоді харчування буде виконувати саме роль помічника нашому організму, а не просто забивати шлунок. Джерело енергії для мозку – глюкоза. Інтелектуальні функції (пам'ять, увага, мислення) і емоціональні (почуття, настрій) проходять без ускладнень, якщо контроль над ними здійснюється нейромедіаторами. Це особливі хімічні елементи, розміщені в корі головного мозку. Щоб виключити погіршення пам'яті, швидку втомлюваність, поганий настрій, головний біль, необхідно притримуватись раціональної дієти. Для цього необхідно надавати перевагу продуктам харчування, які містять вітамін В: до них можна віднести горох, шкірку овочів, а також горіхи, томати, зелень, молочні продукти, апельсини.Покращенню пам'яті та уваги сприяють продукти, багаті і білками: м'ясо, молоко, яйця. Не варто забувати і про джерела калія та кальція. Це курага, родзинки, печена картопля, запечені яблука.Мозок під час його діяльності необхідно стимулювати різноманітними корисними речовинами. В бананах, наприклад, вчені відкрили велику кількість серотоніна, він необхідний для нормального процесу трансляції  імпульсів між клітинними структурами.Допамін і адреналін підвищують рівень енергії і активізують розумову діяльність. Організм їх може отримати з протеїну. Цього білка більше за все в таких продуктах, як домашня птиця, риба, яйця, молочні продукти (молоко, йогурт, сир), всі види квасолі, тофу і арахісове масло.
    Комплекс вітамінів Bсприяє поліпшенню пам'яті та концентрації. Не дарма вагітним жінкам прописують вітамінні комплекси і продукти, що містять фолієву кислоту (вітамін В9), адже саме достатню кількість цього вітаміну гарантує правильний розвиток мозку немовляти. Його ще називають «вітаміном геніальності». А міститься цих речовин найбільше в печінці, м'ясі, зелених овочах, у пивних дріжджах, у зародках пшениці та меляси. Лецитін, кремнієва кислота, у великій кількості є в кунжуті. Магній можна знайти в сухофруктах, горіхах, мигдалю, шоколаді.Мова йде тільки про гіркий шоколад, молочний шоколад і шоколад з горіхами – це зайві жири. Угіркомушоколадіприсутнійсеротонін, так нам необхідний, у предостатнійкількості. Какао-боби містять магній – мікроелемент, що потрібен для нормальної роботи пам'яті. Глюкоза, яка міститьсяу темному шоколаді – основна їжа для клітин мозку. Процесу запам’ятовування сприяє морква. Вона активізує обмін речовин в мозку. Цибуля прийде на допомогу при ознаках розумової і психічної втоми. Цей овоч допомагає процесам розрідження крові та насичення мозку киснем. Горіхи укріплюють нервову систему і стимулюють роботу головного мозку. Нервозність допоможе подолати салат з капусти, особливо перед екзаменами.

Що потребує головний мозок

Речовина

Дія

Джерела

Амінокислоти

Підвищують працездатність

Молочні продукти, горіхи, бобові

Складні вуглеводи

Дають енергію

Цільнозернистий хліб, макарони, картопля

Вітаміни А, С, Е, групи В

Дія, подібна до дії оксидантів. У результаті укріплюється нервова система, покращується кровообіг

Фрукти, овочі, дріжджі, рослинна олія

Мінеральні речовини, мікроелементи (кальцій, магній, залізо, бор)

Керування обмінними процесами, беруть участь в кровотворенні

Овочі, фрукти, молочні продукти, горіхи, насіння

    Базу для високої розумової активності можна творити кількома способами:

 1. Енергійні рухи є стимулом для активного кровообігу, забезпечать надходження кисню в мозок.
 2. Корисні речовини створять основу для надійного інформаційного обміну між клітинами сірої речовини.

    Активний рух допомагає уникнути стресових ситуацій і попередити застойні явища у мозку. Тренування координації вважається однією із форм руху. Серед багатьох позитивних аспектів цих вправ є підвищення працездатності головного мозку. Одночасна робота правої і лівої півкулі досягається за допомогою вправ, які побудовані на рухах, пов’язаних з перехресним рухом рук і ніг. Виконання цих вправ приводить до розслаблення уваги, що допомагає добитись найвищого піку працездатності.Пропонуємо комплекс вправ на розвиток координації і розумових здібностей.

Вправа «Зведення пальців рук і ніг»

 1. Сісти на високий стілець, спину тримати прямо, ноги вільно качаються.
 2. Розвести пальці рук і прикласти кінчики пальців один до одного, тримаючи руки перед собою.
 3. Виконати руками швидкі рухи вбік – назад і вперед. Кінчики пальців знову мають зустрітись.

Ускладнюючи завдання, з'єднати пальці ніг, махаючи руками вперед і зводячи долоні, необхідно широко розвести ноги, а коли розходяться руки, зводити ноги.

Вправа «Маріонетка навпаки»

 1. Треба стати прямо, ноги разом. Руки скласти над головою. В стрибку зробити мах руками в сторони назад, одночасно розставляючи ноги. Тим же стрибком повернутись в вихідне положення.
 2. Ногами виконувати ті ж рухи, що і раніше, а руки витягнути перед тулубом і по черзі рухати вгору-вниз.
 3. Виконати руками попередні рухи в сторони, а ногами – стрибки вперед-назад, переступаючи з ноги на ногу як при ходьбі.

 

Вправа «Великий диригент»

Уявіть собі, що ви керуєте оркестром. Включіть свою улюблену музику, подайте знак оркестрантам і не випускайте з рук диригентську паличку.

 1. Підніміть обидві руки приблизно на висоту плечей. При цьому одну руку розмістити дещо вище іншої.
 2. Малюйте обома руками в повітрі лежачі вісімки. Ліва рука має описувати кола ліворуч вгору, права – праворуч вгору.
 3. Після того як руки описали зовнішню дугу вісімок і знову зустрілись, малюйте перехресними руками зовнішню дугу. Повторити рухи в протилежному напрямку.

 

Вправа «Малювання носом»

 1. Уявити собі, що до кінчика носа прикріплено олівець. «Намалюйте» цим уявним олівцем кілька вісімок у повітрі.
 2. «Написати» в повітрі нескладні слова або імена.

 

Вправа «Розслаблення та концентрація»

 1. Сісти по-турецькі та закрити очі.
 2. Зробити кілька вдихів, контролюючи дихання і направляючи повітря глибоко вниз живота. Необхідно змусити працювати діафрагму.
 3. Сконцентруйте увагу на диханні. При вдиху про себе говорити «ом», при видиху – «ах».
 4. Можна вимовляти ці звуки вголос, не збиваючись з ритму дихання.