«Німеччина сьогодні» - декада німецької мови

Знання іноземної мови  – це показник рівня освіченості людини. А з огляду на сьогодення, знати лише іноземну мову - цього замало. Ми маємо  знати історію, ментальність та традиції народу, мову якого вивчаємо.
    Декада німецької мови проходять під гаслом: «Цікаво, пізнавально та легко!» Кожного року діти занурюються у цікаві події, які відбувалися та відбуваються у  Німеччині, знайомляться з видатними  особистостями, винаходами та літературою. Цьогорічна жовтнева декада була присвячена сьогоденню країни. І, як завжди, до цього цікавого проекту долучилися всі учні школи.
    Демократичні засади законодавства у проектній роботі «Купол Рейстагу» старшокласники  досліджували під керівництвом учителів  Міхаеля  Ерліха, Максименко Поліни Володимирівни  та Волинець Олени Вікторівни. Учні 7-8-х  класів із захопленням відкривали для себе секрет маркування «Made in Germany» під керівництвом своїх учителів Чепорнюк Вікторії Олександрівни, Біріної Ольги Анатоліївни, Волинець Олени Вікторівни, Головіної Ольги Олександрівни.

Німці вміють не тільки чудово працювати, але ще й відпочивати. Адже їх славнозвісні карнавали, Oktoberfest, Різдво та інші свята завжди викликають захоплення у дітей та дорослих. Чому б не посвяткувати й нам? Святковим  дійствам були присвячені театралізовані  уроки, організовані для учнів 5-6-х класів учителями Отрощенко Ольгою Григорівною, Біріною Ольгою Анатоліївною, Братусь Аллою Анатоліївною, Некрасовою Дарією Валеріївною, Мельник Вікторією Іванівною, Шевченко Юлією Олександрівною.

А як можна було обійти наші славнозвісні гімназійні «Літературні читання»!? Для учнів старшої школи це неабиякий іспит, досвід  та хвилююча подія. Вони дуже серйозно відносяться до підготовки та проведення таких зустрічей,бо готують їх для наймолодших наших школярів. У «Пряниковому будиночку» побували учні наших колег Отрощенко О.Г., Чепорнюк В.О., Біріної О.А., Головіної О.О., Некрасової Д.В., Мельник В.В.
    Німецька земля славиться своєю гостинністю. Вона, як різнобарвний багатонаціональний килим, така ж яскрава та самобутня. Представники різних народів живуть, працюють та вважають домівкою Німеччину. Тому терпимість та такт  є головною запорукою такого тісного співіснування. На уроках толерантності діти вчилися без агресії сприймати думки, поведінку, форми самовираження та спосіб життя іншої людини, які відрізняються від власних. Вчителі Отрощенко О.Г., Чепорнюк В.О та Савчук З.М. провели творчі уроки доброти з учнями 3-7-х класів.

А для найменших школярів весело та пізнавально пройшли уроки-квести «Німеччина у символах». Підготовка була серйозною, бо проходили вони в декілька етапів. До пошуку долучилися навіть батьки! А виставка малюнків « Мої враження про Німеччину на папері» показала, скільки корисного та цікавого дізналися малюки, граючись.

У рамках проведення декади німецької мови та вивчення теми «Viel Spaß. Filmbesprechung“ учні 10 класу та вчителі Волинець О.В. та Головіна О.О. відвідали кінотеатр та переглянули фільм «Донбас», знятий режисером Сергієм Лозницею та створений спільно з продюсерською компанією Німеччини та за її фінансовою підтримкою. На уроці-обговоренні цього фільму учні поділилися власними думками щодо реалій українського життя, підготували презентації та проектні роботи. У ході аналізу основного сюжету,  десятикласники виконали завдання до змісту фільму та написали творчу роботу на тему: «LÜGEN UND WAHRHEIT IN ZEITEN EINES VERGESSENEN KRIEGES». Яскравим  завершенням десятиденного марафону стала сценічна постановка «Сьогодення Німеччини. Новий погляд»  під керівництвом Майорко Марії Володимирівни.

Поєднання позакласної роботи та  навчання  школярів підвищує рівень мотивації та зацікавленості, спонукає ретельніше вивчати німецьку  мову та мати високі результати навчання.