Обмін між Бургау-гімназією м. Дюрен (Німеччина) та НВК №167 м. Києва

Міжнародні відносини – важлива складова освітнього процесу, яка відкриває нові грані та дарує важливий досвід. Особливо продуктивними вони є у процесі вивчення іноземної мови, адже спілкування з носіями якнайкраще допомагає удосконалити мовленнєві навики учнів.
    Багаторічне шкільне партнерство німецької гімназії Бургау міста Дюрена www.burgaugymnasium.de з колективом та учнями нашого навчального закладу подружило не один десяток школярів  двох  країн. 2019 рік не став виключенням: вже 1 квітня київські гімназисти з радістю зустріли своїх іноземних товаришів.
    Напрямками нашої співпраці є обмін учнями, викладацьким  досвідом та робота  над спільними проектами. Програма розпочалася святковим концертом, екскурсією по школі та солодкими подарунками. Німецькі учні активно приймали участь в навчальному процесі, відвідуючи не лише уроки іноземної мови, а й математику, хімію, фізику тощо. Під час обміну учні спілкуються не лише в школі, багато заходів ми влаштували і в позаурочний час. Ми вирішили познайомити німецьких друзів із національною українською кухнею. Так, українські вчителі влаштували майстер-клас з ліпленням вареників. Школярі самостійно робили тісто, ліпили вареники, а потім провели смачну дегустацію. Також велика увага приділяється, звісно, екскурсіям. Учні вже відвідали багато видатних пам’яток Києва (Печерська Лавра, Михайлівський Собор, Андріївський Узвіз тощо), побували в багатьох музеях Києва (музей води, музей мініатюри, музей голодомору). За 10 насичених днів гості встигли пережити нові емоції та враження, ми встигли познайомити їх не лише зі столицею України, а й з областями її західної частини, відвідавши цього разу Кам’янць-Подільський– місто з багатою історією, Чернівецьку та Тернопільську області, де встигли побувати не лише поруч з величними архітектурними пам’ятками, але й познайомитися з багатством української природи.
    Щодня учні плідно працювали над проектною роботою «Сімейні традиції», результати якої представили у завершальний день обміну.
    Ця подорож ще більше зміцнила дружбу між учнями України та Німеччини, показала незабутню Україну, її красу та історію. Наша Батьківщина приємно вразила німців, на згадку вони придбали великий український прапор із тканини, який зараз прикрашає вікно у помешканні Фелікса – німця-дев’ятикласника, учасника шкільного обміну.
     Як би не хотілося, але час відльоту невпинно наближувався, а сльози підступали до очей. Учні переконані, що ще не раз зустрінуться. Вони сказали один одному «До побачення», ні в якому разі не «Прощавай»!
    Уже наступного року ми продовжимо славну традицію учнівського обміну з візитом до Дюрену і знову будемо ділитися враженнями від чергової незабутньої подорожі!