Декада історії та правознавства

«HISTORIA EST MAGISTRA VITAE» – саме таке гасло зустрічало всіх, хто завітав до нашого навчального закладу в період з 21 січня до 1 лютого 2019 року. А все через те, що в гімназії проходила декада історії та правознавства. Яскраве і креативне оформлення стендів і коридорів школи не залишало сумнівів, що декада пройде весело і цікаво! І дійсно, вчителі та учні підготували масу різноманітних пізнавальних дослідницьких та мистецьких проектів, цікавих змагань для знавців історії та права. Серед них:  проекти «Зброя середньовіччя», «Козацькі клейноди», «Обличчя часу», «Вислови великих», «Культура народів світу», колаж-вікторина «Українське мистецтво ХІХ ст.». Учні 7-х класів відвідали Центр інтерактивної історії «Київград» і стали учасниками майстер-класу «Культура Київської Русі: книгописання і літописи», а учні 8-11 класів відвідали кінопрем’єру історичної драми «Крути:1918». А до Дня Соборності України 22 січня в гімназії працювали історичний кінозал та шкільне радіо, а також були підведені підсумки проекту «Єдина країна – цікава Україна» та акції #Єднаймось_challenge-2019.

В історичних і правових інтелектуальних змаганнях взяла участь переважна більшість учнів гімназії. П’ятикласники проходили квест «Історична мозаїка», учні шостих класів змагалися в грі «Стародавній світ», семикласники взяли участь у брейн-ринзі «Середньовічна Європа», а восьмикласники – у грі-вікторині «Машина часу». Команди 9-х класів змагалися у вікторині «Новий час», а десятикласники зіграли у гру-вікторину «Світ між двома світовими війнами». Найстарші, одинадцятикласники, взяли участь у конкурсі знавців історії України «Згадати все». Крім того, був проведений брейн-ринг на історико-правову тематику, в якому взяли участь команди 8, 9, 10 та 11 класів. Учасники цих змагань показали високий рівень знань з історії та правознавства, чим порадували своїх учителів, а також набули безцінного досвіду командної гри в атмосфері змагальництва та дружньої конкуренції.

Переможцями стали команди «Артеміда» 5-б класу, «Саванна» 6-б класу, «Літописці» 7-в класу, «Гайдамаки» 8-а класу, «Велика Україна» 9-б класу, «Марсельєза» 10-а класу та «Махновці» 11-а класу. А кращими знавцями історії України за підсумками гри «Згадати все» стали Алекумов Сергій та Костенко Юлія з 11-а класу. Вітаємо всіх учасників та переможців змагань!

HISTORIA EST MAGISTRA VITAE. «Історія – вчителька життя» - так вважав Цицерон. Сподіваємося, що наші гімназисти теж зрозуміли, що не можна стати дійсно освіченою, успішною і спрямованою в майбутнє особистістю без знання історії та права, не вміючи аналізувати і робити висновки з минулих подій, не розуміючи свої права і обов’язки в суспільстві.

Бажаємо всім цікавих відкриттів і нових перемог у царстві Її Величності ІСТОРІЇ!