Участь учнів НВК № 167 м.Києва в Молодіжному німецько-французькому конгресі 2019 у Німеччині (м. Дюрен)

З 16 по 21 вересня 2019 року відбувся  молодіжний конгрес у Німеччині під патронатом французького президента Е. Макрона та президента Німеччини Ф.В. Штайнмаєра.|
    На цей конгрес були запрошені партнери Бургау-гімназії по програмі шкільного обміну, зокрема гімназія 167 м. Києва, делегати зі шкіл Польщі, Франції та Німеччини.
    Для українських школярів стало великою честю бути присутніми серед учнів понад 200 інших європейських шкіл.
    За короткий час перебування в м. Дюрен українським учням 9-11 класів вдалося пережити багато цікавого та незабутнього.
    У перший день перебування закордоном учні відправилися автобусом в голландське місто Маастріхт, у якому була запланована прогулянка на теплоході по річці Маас та відвідування катакомб, у яких під час війни переховувалися мешканці міста.
    17 вересня відбулося урочисте відкриття міжнародного конгресу, на якому з вітальним словом виступили мер м. Дюрена, міністр освіти, керівник Бургау-гімназії пан Шнайдер та інші поважні особи.
    З 18 по 20 вересня всі учасники цієї події спільно з німецькими вчителями паном Маєм та пані Франк, а також українськими вчителями Максименко П.В. та Головіною О.О. працювали над проектами.
    20 вересня на закритті міжнародного конгресу учасники презентували свої найкращі проектні роботи, а також кілька номерів культурної програми.
    Особливо вподобали відео під назвою «Бути на сьомому небі» та «Стіни мають вуха», які підготували групи українсько-німецьких школярів. Ми були вражені, отримавши таку кількість гучних оплесків та підтримку глядачів, серед яких були представники 4 країн.
    Приємно здивували глядачів палацу «Арена» презентація про Україну, ведучими якої стали учні НВК №167 Литвиненко Данііл та Тромса Валерія.
    Одним з найяскравіших сюрпризом для всіх став виступ учениці 10 класу Грушиної Маргарити з піснею «Плакала». І як не радіти тому, що саме під час виступу учениці з України німецьке телебачення брало інтерв’ю у глядачів та гостей шоу і вже увечері цей репортаж транслювали по всіх телеекранах Німеччини.
    Проте такі миті радості та щастя швидкоплинні, у такі моменти час проходить особливо швидко і ми змушені були прощатися з найкращими німецькими друзями. Батьки, які приймали наших учнів, неначе рідних дітей, запрошували до себе додому, щодня організовували цікаве дозвілля та екскурсії в інші міста для учнів.
    Кажуть, що ніщо не дається так важко, як розлука з людьми, серця яких давно миттєво злилися в дружбі. І батьки, і діти не могли стримати сліз у моменти прощання, але наші учні отримали нові запрошення в наступному році відвідати тих, хто залишив приємні спогади на все життя.
    Молодіжний конгрес 2019 досягнув своєї мети, тому що його учасники отримали практику мови, нові знання про роботу над проектами, навчилися робити відеофільми і набули ті навики, які необхідні для молоді – генерації, яка будує майбутнє Європи.