Методичне об`єднання вчителів фізичного виховання та трудового навчання

Методична тема об’єднання: «Формування стійких мотиваційних установок на здоровий спосіб життя, необхідності розвитку фізичних якостей та рухових здібностей в умовах інноваційних перетворень»

Склад методичного об`єднання:

Голова: Миронов  Олександр Олександрович - вчитель вищої категорії, старший учитель;

Члени методичного об`єднання:

1. Горбатюк Тетяна Дем’янівна - вчитель вищої категорії, майстер спорту;

2. Дворська Антоніна Михайлівна - вчитель ІІ категорії, ІІІ місце районного етапу конкурсу "Вчитель року-2012", майстер спорту;

3. Єрмоленко Валентина Вікторівна - вчитель вищої категорії;

4. Кашина  Лариса  Іванівна - вчитель вищої категорії, вчитель-методист, лауреат міського етапу конкурсу "Вчитель року-2005";

5. Сидоренко Дар’я Володимирівна - вчитель ІІ категорії, майстер спорту.

Велика увага на уроках фізичного виховання приділяється   медико-педагогічному спостереженню. Постійно здійснюється контроль за самопочуттям учнів на початку та в кінці уроку, учні працюютьза окремими програмами навантаження  згідно з групами здоров’я.

Залученню дітей до здорового способу життя сприяє робота шкільних спортивних гуртків, керівниками яких є вчителі фізкультури:

• гурток «Настільний теніс»;
  • гурток «Юний стрілок»;
  • гурток «Футбол»;
  • гурток «Фізкультурно-оздоровчий»;

З року в рік збільшується кількість спортивних заходів. Значна кількість учнів залучається до масового спорту.Проведені заходи популяризують здоровий спосіб життя, а також сприяють фізичній реабілітації, максимальній реалізації  фізичних здібностей дитини, як  у дитячо-юнацькому, резервному спорті, так і спорті вищих досягнень.

Саме такі завдання стоять перед декадою фізичного виховання, яка у навчальному закладі традиційно проводиться у вересні. Учні з нетерпінням чекають на різноманітні заходи декади, яка є справжнім святом Спорту. Розпочинається декада «Олімпійським уроком», на якому учні дізнаються про історію олімпійського руху, про досягнення українських спортсменів на олімпійських та параолімпійських іграх. Родзинкою кожного «Олімпійського уроку» є присутність зіркових гостей. Так, наприклад, цього, 2014-2015 н.р., до гімназистів завітали: Рогач Вадим Ігорович, президент Федерації самбо України, заслужений тренер України; Прищепа Марина, володарка чотирьох бронзових медалей Чемпіонатів Європи, 6-тикратна чемпіонка світу з самбо і 8-микратна чемпіонка Європи; Потапов Владислав, Пятилетов Михайло, Адамчук Ілля та Суряднов Ілля – чемпіони України, призери Чемпіонату Європи. Апогеєм спілкування зі спортсменами, які складають гордість вітчизняного спорту, став майстер-клас, який провели гості для учнів навчального закладу. Найактивніші отримали з рук титулованих спортсменів цінні подарунки. Протягом декади також відбуваються змагання з футболу, волейболу, баскетболу, турнір з настільного тенісу,різноманітні естафети та спортивні конкурси. А завершує декаду спортивно – туристична гра «Робінзонада».

Тематична декада дає гарний старт спортивній роботі, яка продовжується протягом всього навчального року. Серед спортивних заходів, які проводяться  вчителями методичного об’єднання слід згадати наступні:

• естафети серед учнів початкової школи;
  • шкільний турнір з футболу між командами 7-11кл.;
  • турнір з волейболу серед дівчат 10 – 11 кл.;

Учні гімназії беруть активну участь у районних та міських змаганнях. Серед них:

• змагання на першість Дніпровського району з настільного тенісу (Горбатюк Т.Д.);
  • естафета «Спортивне лелеченя»  серед учнів 7 кл.;
  • турнір з футболу серед учнів 3кл.;
  • турнір з футболу серед учнів 4кл.;
  • змагання з вогневої підготовки «Маю честь» (Миронов О.О.)