Предметна комісія вчителів німецької мови

Методична тема: «Особистісно-діяльнісний, комунікативний та рефлексивний підхід у навчально-виховному процесі, як стратегічний орієнтир в умовах інноваційного режиму»

Склад предметної комісії:

Голова: Чепорнюк Вікторія Олександрівна  заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель І категорії;

Члени предметної комісії:

1. Братусь  Алла  Анатоліївна – вчитель вищої категорії;

2. Біріна Ольга Анатоліївна – вчитель ІІ категорії;

3. Карпікова Олена  Іллівна – вчитель ІІ категорії;

4. Майорко Марія Володимирівна – вчитель вищої категорії;

5. Максименко  Поліна  Володимирівна -– вчитель вищої категорії, вчитель-методист, переможець Всеукраїнського етапу конкурсу "Вчитель року-2011" в Дніпровському районі та в місті Києві, фіналіст;

6. Медведенко Марина Василівна  вчитель І категорії;

7. Некрасова Дар`я Валеріївна – вчитель І категорії;

8. Отрощенко  Ольга  Григорівна – вчитель вищої категорії;

9. Волинець Олена Вікторівна – вчитель ІІ категорії;

10. Коломієць Лариса Анатоліївна – вчитель ІІ категорії;

11. Гнатюк Лілія Олександрівна – вчитель І категорії;

12. Савчук Заріна Миколаївна – вчитель ІІ категорії;

13. Шевченко Юлія Олександрівна  вчитель ІІ категорії;

14. Міхаель Ерліх – предметний вчитель з Німеччини для підготовки учнів до ДСД-іспиту.

Пріоритетними напрямками у роботі методичного об’єднання  німецької мови є співпраця з:

 • Центральним управлінням у справах освіти за кордоном;
 • Службою педагогічного обміну Німеччини;
 • Службою Німецького академічного обміну;
 • Німецьким культурним центром «Гете-Інститут в Україні»;
 • Малою академією наук;  
 • Київським національним лінгвістичним університетом.

    Прекрасну можливість розвивати свою мовну компетенцію надає нашим вихованцям щорічний обмін між учнями НВК № 167 та партнерськими  школами   Бургау-гімназією (Дюрен, Німеччина)   та Європейською гімназією (Керпен, Німеччина).

     

    Вчителі німецької мови не гублять можливості розширювати горизонти партнерства з німецькомовними закладами та організаціями, щороку приймаючи участь в різних проектах та розвиваючи мовну практику учнів. Так,  у квітні 2016 року учні 9-х класів НВК № 167 взяли участь в двотижневій програмі німецько-українського молодіжного обміну. Зустріч проходила у  Берліні під гаслом «Добровільно активний!», під час якої молодь мала змогу дізнатись про волонтерські європейські програми.

     

    Весною 2017 учні 10-х класів здійснили навчальну поїздку в Німеччину в місто Герсхайм. В екологічному таборі протягом тижня, з 07-13 травня, учні мали змогу спілкуватися з однолітками з Німеччини та Польщі, серед яких знайшли хороших друзів. Для підлітків були проведені воркшопи з екологічної тематики, також один з воркшопів був присвячений моделюванню європарламентських виборів. У вільний час учні проводили євровечірку та вечірку-гриль, для якої власноруч приготували страви: іспанський хліб та соуси. Окрім того, були здійснені захоплюючі екскурсії в ліс Бліскастель, у французьке місто Мец, музей Роберта Шумана та столицю землі Заар – Заарланд.

     

    Наприкінці 2017 року  для учнів DSD-шкіл випала чудова нагода взяти участь у цікавому проекті «ПРОФШАНС». Це була подорож до Німеччини (м. Аугсбург, Федеративна земля Баварія), яку провела організація Kinder-Hilfe-Ukraine (допомога дітям, Україна). Метою даної поїздки було ознайомлення учнів з дуальною системою освіти в Німеччині (умови, можливості, перспективи подальшого розвитку). Керівники організації запропонували учням насичену і цікаву програму: вони мали можливість не лише відвідати виробництва та профшколи, але й музеї, виставки, мали екскурсію по місту. Учні пізнали не лише освітню сторону Німеччини, а й ближче познайомились із звичаями і традиціями, оскільки перебували в час Адвенту (Передріздвяний час). 

       

    До успішного складання ДСД-іспитів, що проходять на базі нашої гімназії, також ведуть проектні роботи, участь в олімпіадах та дослідницька робота у Малій академії наук України. Отже, на сьогоднішній день 150 випускників нашого навчального закладу володіють ДСД-дипломами ступенів А2-С1, які, за традицією, урочисто вручаються у Посольстві ФРН. 

     

    У рамках ДСД-програми, за підтримки Посольства ФРН в Україні та служби німецького академічного обміну Німеччини серед випускників ДСД-шкіл України щорічно відбувається конкурс, переможці якого отримують стипендію на навчання в університетах Німеччини. Чотири наші випускники, які вибороли DAAD-стипендію, отримали можливість обрати спеціальність та ВНЗ для безкоштовного навчання у Німеччині. 

    Центральна служба освіти за кордоном ФРН підтримує і мотивує НВК № 167 у вивчення німецької мови, дає можливість вчителям німецької мови вдосконалювати свій професійний рівень, щорічно організовуючи для них курси підвищення кваліфікації та семінари у Німеччині:

 • 11.10 - 23.10.2009 Томусяк М.В. відвідала семінар з Країнознавства Німеччини в м. Кохель (Німеччина);
 • 27.06.-10.07.2010 Томусяк М.В. відвідала семінар по підвищенню кваліфікації в Мюнхені (Німеччина);
 • у жовтні 2010 р. Христич М.В. приймала участь в програмі «Обмін учнями» в Європейській школі в м. Керпен (Німеччина);
 • у жовтні 2010 р. Христич М.В. приймала участь в програмі «Обмін учнями» в Бургау-гімназії в м. Дюрен (Німеччина);
 • 02.11 - 20.11.2010 Томусяк М.В. проходила стажування в Nelson-Mandela-Realschule в м. Дірдорф (Німеччина);
 • у жовтні 2011 р. Карпікова О.І. взяла участь у роботі семінару для вчителів німецької мови спеціалізованих навчальних закладів з поглибленим вивченням німецької мови м. Києва, що відбувався у Мюнхені (Німеччина);
 • 06.11 - 26.11.2011 р. Максименко П.В. перебувала на стажуванні у  реальній школі м. Гіршайд (Баварія) за підтримки Служби німецького педагогічного обміну;
 • 10.10 - 14.10.2011 р. Христич М.В. відвідала семінар по підвищенню кваліфікації ДСД-вчителів в м.Кельн (Німеччина);
 • у  листопаді  2012 р. на стажуванні у Німеччині перебували вчителі німецької мови Чепорнюк В.О. та Савчук З.М.;
 • 08.11 - 04.12.2013 р. проходили стажування Майорко М.В. та Томусяк М.В. в Бургау-гімназії в м.Дюрен (Німеччина);
 •  18.10 - 31.10.2015 р. Карпікова О.І. проходила курси підвищення кваліфікації в освітньо-навчальному центрі м. Флото (Німеччина, Північний Рейн Вестфалія)
 • 18.09.2016 – 02.10.2016 Некрасова Д.В. проходила курси підвищення кваліфікації «Методика та дидактика викладання німецької мови»в м. Гейдельберг (Німеччина).
 • 05.11 - 25.11.2017 Максименко П.В. перебувала на стажуванні в «Християнській гімназії» в м. Дюссельдорф (Німеччина).

    Та не лише навчальна діяльність учнів сприяє успішному засвоєнню мови. Природна цікавість дітей та їх допитливість задовольняються і у позаурочній діяльності. Учні із задоволенням приймають участь в німецькомовних виставах та концертах.

Декада німецької мови «Барвиста карта Німеччини»

    Десять днів це багато чи мало? Якщо ви бажаєте об’їхати таку країну як Німеччина, заглибитися у вивчення історичної спадщини федеральних земель, познайомитися з природними багатствами та інтелектуальними досягненнями, то цьоготочно замало.  Але наші учні на чолі зі своїми вчителями здійснили неможливе!!!

     

    Центральна служба освіти за кордоном ФРН підтримує і мотивує НВК №167 м.Києва у вивчення німецької мови, дає можливість вчителям німецької мови вдосконалювати свій професійний рівень, щорічно організовуючи для них курси підвищення кваліфікації та семінари у Німеччині, забезпечує школу технічними засобами, навчальною та методичною літературою.