Декада історії та правознавства

День перший
     Радісною і довгоочікуваною подією для всіх учнів навчального закладу став початок історії та правознавства. З першого дня всі учасники декади опинилися у вирі  яскравих та цікавих подій.
     Відкрили декаду п’ятикласники грою по станціях «Сторінками історії», яку підготували для них учні восьмих класів. Емоційно, злагоджено, результативно виступили команди п’ятих класів, демонструючи глибокі знання історії на таких станціях: «Портретна галерея», «Знайка», «Помандруємо», «Київська Русь», «Мозаїчна», «Скрипторій».
     А в цей час учні сьомих класів занурились у часи Київської Русі, завітавши до Центру інтерактивної історії «Київград». Майстер-клас із слов’янської  писемності, турнір із використанням середньовічної зброї та обладунків, вікторина з історії Києва справили неповторні враження на учнів.

День другий
    «Згадати все». Це зовсім не назва відомого фільму, а історична вікторина для учнів 11 класів. У напруженій боротьбі випускники долали етап за етапом в історичному змаганні. «Київська Русь», «Гетьманщина», «Руїна», «ХІХ століття», «Дві світових війни» - це не повний перелік періодів історії, запитання з яких стояли перед учасниками. Усі одинадцятикласники продемонстрували високий рівень знань з історії України. Але до фіналу потрапили найкращі. І кращим серед кращих став учень 11-Б класу Климчук Валерій.
     А в цей час учні восьмих класів брали участь в історичному квесті «Новий час», який для них підготували учні десятих класів. На станції «Словникова» учасники мали розв’язати кросворд, розповісти про історичного діяча на станції «Впізнай мене»… А ще були станції «Блискавична», «Архіваріус», «Фасувальна», на яких восьмикласники не тільки змогли на практиці застосувати свої знання, а ще й дізнатися багато цікавих історичних фактів. Захід був надзвичайно цікавим і корисним, як для учасників гри, так і для її організаторів.

В рамках заходів декади історії учні 10 класу взяли участь у брейн-ринзі «Світ між двома світовими війнами». Десятикласники умовно поділилися на дві команди – «Фізики» («технарі-математики») та «Лірики» («гуманітарії-історики»), які і боролися між собою за першість, шукаючи відповіді на цікаві та різнопланові питання з історії першої половини ХХ століття. Питання стосувалися як певних історичних подій і персоналій, так і знання хронології, геральдики та емблематики того часу. Вперта боротьба тривала перші чотири тури, по завершенні яких відрив  між командами складав лише півбала. Але в останньому п’ятому турі, дякуючи начитаності та ерудиції свого капітана Алекумова Сергія, перемогу впевнено здобула команда «технарів».

Закінчувалася декада історії та правознавства вже традиційним для нашого навчального закладу правовим турніром для старшокласників. П’ять команд з учнів 9-11 класів змагалися за перемогу. Старшокласники показали загальну ерудицію та ґрунтовні знання з історії та теорії держави і права, конституційного, кримінального, цивільного і трудового права. В напруженій боротьбі перемогла команда 11-б класу «Анархічна демократія», на другому і третьому місці десятикласники – команди «Агенти 3.1.0.» та «Ліга справедливості» відповідно. Вітаємо переможців!

В рамках декади історії та правознавства був також проведений конкурс проектів на соціальну тематику. Кращі роботи були переглянуті учнівським та учительським колективами НВК та винесені на загальне обговорення.