Мовна практика учнів у Берліні

НВК № 167 м. Києва з поглибленим вивченням німецької мови  має партнерів у містах Дюррен (Бургау-гімназія) та Керпен ( Європейська гімназія), Німеччина. Неодноразово між нашими навчальними закладами відбувався обмін групами учнів. І ось новий проект.

У квітні цього року учні 9-х класів НВК № 167 взяли участь в двотижневій програмі німецько-українського молодіжного обміну. Зустріч проходила у  Берліні під гаслом «Добровільно активний!», під час якої молодь мала змогу дізнатись про волонтерські європейські програми. У ході різних воркшопів учні спілкувались  з волонтерами та проводили опитування серед жителів Берліна про їх ставлення до волонтерської діяльності.  Також київські школярі відвідали Берлінську старшу школу Гектора Петерсона,  де в ігровій формі обмінялись думками із старшокласниками з приводу волонтерства.  Багато часу учні також провели в молодіжному культурному центрі, спілкувались з німецькою молоддю. В останній день програми ми також зустрілись з групою французьких підлітків: це спілкування було збагачене піснями, танцями та іграми. У квітневу програму  німецько-українського молодіжного обміну також входило знайомство з  визначними місцями Берліна, зокрема,  Бундестагом, залишками Берлінської стіни. Окрім того, київські школярі здійснили пішохідну мандрівку по чудовому місту Потсдам.

Чудові враження, гарна мовна практика, нові друзі.

До побачення Берлін! До нових зустрічей!!!