Екскурсія учнів НВК № 167 до Національного музею-меморіального комплексу Букринський плацдарм

Сьогодні, коли в Україні ллється кров, ще більш гостро сприймаються події героїчного минулого нашої країни. У такі ж осінні дні, 71 рік тому, такі ж молоді хлопці, які сьогодні відстоюють незалежність України, віддавали своє життя, визволяючи Київ. Даниною  пам’яті тим вогняним рокам, шаною героям, які брали участь у тих страшних битвах за Дніпро у вересні-листопаді 1943 р. була присвячена екскурсія учнів 10-11 класів НВК № 167 до Національного музею-меморіального комплексу "Букринський плацдарм".

Екскурсія складалася з двох частин. Перша проходила безпосередньо у приміщенні музею у с. Балико-Щучинка, експонати якого (листи, уривки з газет, портрети учасників тих подій, панорами, зброя тощо) відтворюють подвиг сотень тисяч бійців-визволителів столиці України. Друга частина екскурсії відбулася на території меморіалу. Затамувавши подих, старшокласники  вдивлялись в обличчя солдат, пам'ять про яких увіковічена у горельєфах комплексу. Розповідь екскурсовода знов і знов  переносила уяву  у ті буремні дні. Вражені побаченим, хлопці й дівчата залишили слова подяки у Книзі пам’яті музею. А після екскурсії, вчителі історії влаштували невеличку історичну вікторину, присвячену  темі заходу. Відповіді учнів довели, що пам'ять про незламних захисників нашої Вітчизни жива й донині.