Декада німецької мови «Відображення епохи»

Осінь - пора яскравих кольорів та вражень. А також пора знаменних подій. Третього жовтня святкується День об’єднання Німеччини. Саме цій даті була присвячена декада німецької мови в НВК №167 м. Києва. Шкільне радіо «Феєрверк» висвітлило події 1990 року, які передували та спонукали до цього великого історичного кроку в долі німецького народу та урочисто (в ефірі) відкрили декаду німецької мови.
    Цікаво, як розвивалася Німеччина та які повороти відбувалися в недавньому історичному минулому цієї країни? Цим питанням задалися наші старші школярі й створили історичний проект «Німеччина в XX столітті». Робота в команді не тільки весела і захоплююча, вона ще й досить пізнавальна. Наші старшокласники поділилися своїми знахідками і відкриттями зі своїми молодшими товаришами і відкрили країну, мову якої вони вивчають з першого класу, широко та цікаво. Історія цієї країни також досліджувалася учнями 8-9 класів. Їх презентації на тему «Повороти в історії Німеччини ХХ ст.» були ґрунтовними та заслуговували на особливу увагу. Адже дослідження охоплювали різні галузі економіки, політики, науки.
    До пошукової роботи долучилися й учні 4-6 класів. Вже традиційно склалося, що їх вклад в скарбничку знань, доповнюється розповіддю про цікавих людей Німеччини. В цьому році діти зосередилися на політичних постатях та на особах, що зробили величезний вклад в розвиток своєї рідної держави. Завершенням проекту, як завжди, була цікава вікторина. Тому уроки німецької мови збагатилися яскравими емоціями і пролетіли майже як одна мить!

Малюкам також не було коли сумувати. Адже з кожним роком вони дізнаються про Німеччину щось цікаве та незвичайне. В цьому їм допомагають як учителі німецької мови, так і старші друзі. Конкурс малюнків «Німеччина моїми очима» - яскравий приклад зацікавленості та небайдужості. Цю виставку залюбки відвідали батьки, учні, вчителі та отримали багато задоволення від творчості наших найменших гімназистів.
    Але не тільки історичне минуле цікавить наших учнів. Вони активно спілкуються зі своїми однолітками з партнерських шкіл. Тому в їх практиці є чимало дотепних історій, які показують відмінності української та німецької культури і традицій. В улюбленій рубриці наших гімназистів «Літературні читання», були підготовлені старшокласниками для дітей початкової та середньої школи цікаві оповідання. Всі вони об’єднані однією темою: «Тypisch deutsch» (Типово по-німецьки). Те що притаманно нам, не завжди доречно в Німеччині і навпаки. Корисно послухати і знати перед тим, як зберетеся подорожувати Німеччиною.

Декада продовжилася незвичайними та корисними уроками для юних політиків та журналістів. Огляд сучасної Німеччини в засобах масової інформації та історичних подій в документальних фільмах, дали підґрунтя зробити висновки та відкриття, щодо успішного розвитку країни менш ніж за 100 років!
    І, традиційно, нашу шкільну родину очікувало музично-театральне дійство «Музика, яка відображає епоху». Ми змогли помилуватися перлинами німецького музичного мистецтва, що сяють і сьогодні для нас так само яскраво, як і сучасникам Баха, Бетховена, Моцарта, Шуберта тощо. Та найцінніший скарб - наші учні, що сяяли на сцені в промінні німецької мови, до вивчення якої докладають чимало зусиль щоденно.

Отож, ці відкриття були лише початком для наших допитливих чомучок. Велика пригода у царину мови веде до нових, неперевершених зустрічей!