Міжнародний день рідної мови

22 лютого 2016 року в НВК № 167 м. Києва відбулася науково-практична конференція «Українська мова у світі». У конференції взяли участь Ціпко Анатолій Валентинович, кандидат філологічних наук, завідуючий відділом української філології Науково-дослідного інституту українознавства, Бойко Тетяна Іванівна, кандидат філософських наук , завідуюча відділом освітніх технологій та популяризації українознавства НДІ, Смольницька Ольга Олександрівна, кандидат філософських наук, старший науковий співробітник  відділу української філології НДІ, Загороднюк Сергій Васильович, віцепрезидент Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація європейських студій», Аліме Асанова, виконавчий директор Всеукраїнської громадської організації «Українська асоціація європейських студій», учні 9-11-х класів  та вчителі нашого навчального закладу, а також учні та вчителі НВК № 176 м. Києва.

Учасники конференції обговорили питання :
- Мова як чинник етнокультурного самоозначення та самозабезпечення.
- Мовна самоідентифікація: проблема вибору.
- Літературне життя в Бразилії на прикладі творчої спадщини Віри Вовк.
- Українська діаспора сьогодні: Західна та Східна діаспори.

Цікавим було відеозвернення до учасників конференції Галини Головченко, яка є активним представником української діаспори в Сполучених Штатах Америки. Про те, як українська мова стала рідною, почули від Аліме Асанової. Аліме та учні визначили, що українська та кримсько-татарська мови мають багато співзвучних слів.

Родзинкою заходу  стала робота «Мовного кафе», у якому діти  спільно з науковцями мали можливість обговорити питання використання рідної мови українською, німецькою, англійською, італійською, іспанською, корейською мовами.

І всі прийшли до висновку, що найбільш співучою, мелодійною мовою  є саме наша рідна українська мова. Шануймо її, розмовляємо нею!