Мовно-літературний проект «Шляхами Дон Кіхота»

Учнями НВК № 167 м. Києва підготовлений мовно-літературний проект «Шляхами Дон Кіхота», який взяв участь у щорічних Міжнародних Сервантесівських онлайн читаннях на базі НВК № 176.

У 2002 році Нобелівським інститутом в Осло проведено визначення «Кращого художнього твору в історії людства». Ним став роман Сервантеса «Дон Кіхот». Нині ця книга є найбільш читаною у світі після Біблії. Щороку 23 квітня, день смерті автора, на батьківщині письменника відзначають безперервним читанням роману, який в Іспанії називають «нашою Біблією».

Лицар Сумного Образу, премудрий гідальго Дон Кіхот, став символом безкорисливого служіння добру і справедливості, готовності до боротьби зі злом.

Учні 6-11 класів нашого навчального закладу підготували цікавий проект, в який входять інсценізація, хореографічна композиція, читання уривків роману та відгуків про нього українською, німецькою, англійською, іспанською, італійською, російською мовами. У проекті звучала музика Людвіга Мінкуса з балету «Дон Кіхот».

Ідея проекту належить Кулинич О.М., заступнику директора з навчально-виховної роботи, Сусловій В.М., учителю зарубіжної літератури.
    Над проектом працювали:
Режисер, оператор - Вдовиченко Володимир (11-А кл.)
Інсценізація - Будаєв Артем та Климчук Валерій (9-Б кл.)
Іспанський танець - Луценко Марія та Юрченко Марія (9-А кл.)
Читці - Костенко Юлія (8-А кл.), Охрімович Руслана (8-А кл.), Дюговська Дарина (8-А кл.), Дронько Анна (8-А кл.), Морозовська Євгенія (6-Б кл.), Коваленко Катерина (11-Б кл.), Кузмічов Максим (9-А кл.).

Робота над проектом значно розширила знання учнів про героїв твору та його автора, дала можливість виразити своє власне ставлення до вічної проблеми - контрасту між ідеалізмом і матеріалізмом, альтруїзмом та егоїзмом, які борються у людській душі.