Проект «Енергоефективна школа» в НВК № 167 м. Києва на фінішній прямій

З грудня  2014 року НВК №167 м. Києва бере участь у проекті «Енергоефективна школа», який в рамках соціального партнерства проводиться компанією ДТЕК та Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого  розвитку».  Проект спрямований не тільки на економію  навчальним закладом електроенергії та теплової енергії, але й на формування свідомого та відповідального ставлення до використання ресурсів. Недарма лозунгом  обрано: «Збережемо енергію – збережемо Україну».

Жоден учень та вчитель навчального закладу не залишився за  межами проекту.  В 1 – 4-х класах на уроках читання та письма вчителі використовували матеріал про енергоефективність, складали вірші та акровірші, на уроках природознавства  готували проекти  про джерела енергії, на уроках  образотворчого мистецтва готували цікаві малюнки та плакати, на уроках математики обраховували, скільки можна зберегти електроенергії при використанні енергозберігаючих лампочок.  Проводились також цікаві виховні години  з переглядом мультфільмів та фільмів про виробництво та збереження енергії.

Учні 5-11-х класів теж долучились до участі у проекті. Що таке тепло та температура, як виробляється та подається тепло, які є технічні та фінансові  проблеми теплопостачання, чому необхідно зберігати тепло, як зменшити витрати на оплату комунальних послуг – всі ці питання опрацьовувались на уроках математики та інформатики, економіки та екології, фізики та географії. Учні пілотних 7-8-х класів  інтегровано з фізикою опрацювали факультативний курс «Про теплопостачання та тепло збереження для майбутнього споживача». Дуже цікавим для дітей пілотних класів було проведення теплового аудиту школи, за результатами якого готується проектна пропозиція.

Конкурси та екскурсії, позаурочні заходи,  підготовка презентацій та відеороликів, флешмоб  та опитування мешканців мікрорайону , шкільний проект «Світло в домі бережи – заощаджуй платежі», до якого залучились і батьки наших дітей, додали драйву та цікавинок  і дітям, і їх батькам, і вчителям. До речі, за січень – березень 2015 року нам вдалося зекономити 7200 кВт електроенергії  в порівнянні з аналогічним періодом 2014 року.

І ось фінішна пряма: заключний фестиваль, на якому були присутні координатор від ВГО «Інститут місцевого розвитку» Оксана Голембатовська, заступник директора районного науково-методичного центру Наталія Сидоренко. Яскраві вистави, перегляд кращих відеороликів, сенкани та пісні, нагородження кращих класів та вчителів за активну участь у проекті.

В травні ми скажемо проекту «До побачення», але  з наступному навчальному  році  ми його продовжимо як шкільний проект!