Методичне об`єднання вчителів історії та правознавства

Методична тема об’єднання: «Використання інтерактивних технологій та індивідуальних методів навчання на уроках історії, правознавства та суспільствознавства»

Склад методичного об`єднання:

Голова: Жаріков Віктор Володимирович - вчитель вищої категорії, вчитель-методист

Члени методичного об`єднання:

1. Душейко Леся Миколаївна - вчитель вищої категорії, старший учитель, ІІ місце районного етапу конкурсу "Вчитель року-2007";

2. Сергієнко Наталія Олександрівна - вчитель вищої категорії, старший учитель.

Методичне об`єднання вчителів історії та правознавства проводить систематичну роботу по формуванню в учнів активної громадської позиції. Фундаментальні знання учнів, їх вміння застосовувати отриманий матеріал на практиці, усвідомлення зв’язку історичних подій із сучасністю – дозволяють учням навчального закладу щорічно виборювати призові місця на всіх етапах Всеукраїнських олімпіад, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт  учнів-членів Малої академії наук, правових та інтелектуальних турнірах,  а також показують надзвичайно високі результати при здачі ЗНО. Цьому сприяють: нестандартні уроки, проектна діяльність, екскурсійна робота, позакласні заходи.

Зацікавленість учнів у вивченні історії та правознавства у поєднанні з високою фаховістю викладацького складу методичного об`єднання забезпечують впровадження експериментального педагогічного дослідження "Упровадження мультипрофільного навчання в загальноосвітнії школах".

Учителями методичного об’єднання постійно проводиться експериментальна робота по впровадженню електронних педагогічних програмних засобів у навчально-виховний процес, активно використовуються інтерактивні методики навчання, зібрано і систематизовано значний за обсягом дидактичний і довідковий матеріал, створена потужна база власного електронного навчального матеріалу.

Одним із приоритетних напрямків роботи вчителів  суспільних наук є патріотичне виховання учнів. Активна робота була проведена при організації заходів, присвячених 70-й річниці визволення Києва від нацистських загарбниківя підготовка уроків мужності, виховних годин, організація зустрічей з ветеранами Великої Вітчизняної війни, відкриття посту №1 та покладання квітів до Вічного вогню у парку Слави. Тематичні уроки історії «Україна під час окупації в роки Великої Вітчизняної війни», «Діяльність руху Опору на окупованих українських землях», «Міста-герої на карті України» - у 5-11 класах провели вчителі історії Сергієнко Н. О., Жаріков В. В. та Душейко Л. М. Уроки мужності «Пригадаймо ті роки» для учнів 5-6 класів проводила  у  шкільному музеї  25-ї  Артилерійської  дивізії Прориву спеціально підготовлений екскурсовод, учениця 10-а класу Стаднюк Валерія, яка стала призером районного конкурсу юних екскурсоводів. Були організовані також навчальні екскурсії до Меморіального комплексу «Національний музей Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.» в Києві та Національного музею-заповідника «Битва за Київ у 1943 році» в с. Ново-Петрівці.

Традиційним напрямком діяльності методичного об’єднання є також правове виховання учнів. Традиційними у навчальному закладі стали шкільні правові турніри серед команд 9-11 класів. Уже не перший рік  на базі нашої гімназії в рамках місячника правових знань проходить і традиційний районний правовий турнір, на якому гімназійна команда «Улюбленці Феміди» постійно займає призові місця. Плідно діє правовий гурток та секція правознавства НУТ «Квант» НВК №167. Учителі методичного об’єднання беруть активну участь в організаціїучнівської науково-практичної конференції «Модель ООН. Наше майбутнє в наших руках».

На базі навчального закладу проходять районні семінари, в яких беруть участь вчителі методичного об’єднання. Своїм досвідом діляться з колегами вчителі методичного об’єднання і під час творчих вечорів. Один з таких провів Жаріков В.В. у Міському будинку вчителя.

Традиційно на високому рівні проходить у навчальному закладі  декада історії та правознавства, під час якої відбуваються найрізноманітніші заходи за формою та методами. Серед них: вікторина «Історична мозаїка» для п’ятикласників, віртуальна гра «Загадки історії» та проект «Перлини стародавнього світу» для шестикласників, історична гра «Що? Де? Коли?» та проект «Середньовічна Європа» для учнів 7 класів, історичний брейн-ринг «Україна козацька» для учнів 8 класів, історична вікторина «Видатні українці» для дев’ятикласників, проекти «Історико-етнографічні регіони України» та «Області України» для учнів 10 класів, історична вікторина «Згадати все!» та проект «Країни світу» для одинадцятикласників, а також правові турніри серед команд 9, 10 і 11 класів.

Правовий турнір

Районний правовий турнір
Шкільна науково-практична конференція
Проектна діяльність