Модель ООН – 2015 «Розумна співпраця – наше майбутнє» у НВК №167 м. Києва

16-17 жовтня в НВК №167 м. Києва відбулась науково-практична конференція Модель ООН-2015 під гаслом «Розумна співпраця – наше майбутнє», присвячена 70-тій річниці створення Організації Об’єднаних Націй. Цьогорічна тема форуму обрана невипадково, адже за час свого існування ООН доклала максимум зусиль, аби виконувати задекларовані завдання – зміцнення миру і міжнародної безпеки та розвиток плідного співробітництва між державами-членами.
    За умовами конференції учасники моделювали відкриття Генеральної Асамблеї ООН. Дипломати з 15 країн-учасниць виступили з промовами, в яких висловили ставлення кожної з країн до глобальних проблем людства. Учні вчилися будувати взаємини, які б базувалися на основах права, демократії та миру.

Делегати доводили, що тільки в розумінні й повазі до думки іншого, у відкритому й чесному діалозі можливе існування сучасної людини. Верховенство права та справедливості, а не сила й війна – ось що визначає перспективи людства.
    Під час роботи у 5 комітетах делегати обговорили наступні теми:
DISEC (Комітет з питань роззброєння та міжнародної безпеки)
Тема: Проблема національного суверенітету та асиметричної війни (голова Журкін Є.);
UNESCO (Комітет з питань науки, освіти та культури)
Тема: Технологізація в галузі культури (голова Легецька Х.);
ECOSOС (Комітет з економічних та соціальних питань)
Тема: Грецький борг та його вплив на міжнародні фінансові відносини (голова Руденко І.);
COPUOS (Комітет по використанню космічного простору)
Тема: Проблема забруднення навколоземного простору «космічним сміттям» та захист космічного навколишнього середовища в цілому (голова Рудь Х.);
International law (Комітет з правових питань)
Тема: Наслідки недотримання, та невчасного укладення мирних договорів та способи боротьби з цим (голова Симеренко М.)

Закривав перший день роботи делегатів дипломатичний бал.

Плідна співпраця усіх делегатів уможливила ухвалення резолюцій кожного Комітету.
    Під час закриття Генеральної Асамблеї Моделі ООН - 2015 були відзначені сертифікатами кращі делегати.
Найкращими делегатами стали:
ECOSOS– Лук’янць Ірина, Кравчук Іван;
COPUOS– Лейла Кхудер, Мамчій Олександра;
International law – Круть Андрій, Сидоров Андрій, Абазі Ваннеса;
DISEC – Кліменко Роман, Паденко Юлія.
UNESCO – Гладкова Поліна, Юнацька Надія.

Висловлюємо подяку за допомогу у підготовці та проведенні конференції: Журкіну Єгору, Федосенко Дарині та учням 8-11 класів, зокрема представникам учнівського самоврядування: Руденко Ірині, Рудь Христині, Рудову Михайлу, Легецькій Христині, Юнацькій Надії, Симеренко Маргариті, Мелкозеровій Ользі педагогічному колективу НВК №167 м. Києва та командам-гостям та їх кураторам із гімназії №136, Скандинавської гімназії, а також ліцею «Наукова зміна» за підготовку та участь у освітньому заході Модель ООН - 2015 «Розумна співпраця – запорука миру".