Модель ООН-Юніор 2017 у НВК 167 м. Києва

Модель ООН… Почати цю статтю, я думаю, слід з того, що взагалі являє собою МООН. Це – науково-практична конференція, під час якої молодь моделює роботу Організації Об’єднаних Націй. Це – цікавий та неповторний досвід публічних виступів, злагодженої роботи та знаходження шляхів вирішення проблем, які наразі актуальні у нашому світі. Для когось Модель ООН – лише конференція. Але для багатьох досвідчених гравців Модель ООН стала стилем життя.

У нашій гімназії вже декілька років проводиться Модель ООН. Щоосені, починаючи з 2014 року, учні старших класів збираються, обговорюють актуальні проблеми сучасного світу, спілкуються під час кава-брейків, знайомляться, танцюють на дипломатичному балу… Кожна Модель ООН у НВК 167 м. Києва є незабутньою та неповторною. Рівень організації цього заходу завжди був на найвищому рівні, але щороку ми намагаємося бути краще, додавати щось нове і вдосконалювати вже відоме.

Логічним є питання, чому лише старші класи? Що робити молодшим дітям, які хочуть взяти участь у цій конференції та відчути себе справжніми дипломатами? Ну і, звичайно, в перший раз брати участь у «дорослій» конференції з запрошеними гостями з інших шкіл досить страшно. Саме тому деякі діти, які хочуть спробувати себе у ролі політика, не беруть участь у МООН. Страх того, що вони будуть гіршими за інших… Страх того, що вони не знають чого очікувати. Саме для того, щоб показати молодшим школярам, що ж таке Модель ООН, вона проводиться і в іншому форматі – Модель ООН-Юніор. Це така ж конференція, але делегатами у ній стають учні з 6-8 класів, а секретаріатом – досвідчені «моделісти», старшокласники, роль яких – допомагати молодшим із підготовкою.

До цього року НВК 167 м. Києва проводив МООН лише у звичайному форматі. Але цієї весни, з ініціативи учнів, було вирішено провести Модель для молодших школярів у форматі «Юніор». Була зібрана досвідчена команда секретаріату, преси та організаційного сектору. Упродовж майже трьох місяців велася підготовка до заходу. І нарешті 28 та 29 квітня Модель ООН-Юніор 2017 у НВК № 167 була проведена. Обидва дні роботи у комітетах були дуже продуктивними та цікавим для юних делегатів. Усі чотири комітети (Рада Безпеки, Комітет з економічних та Соціальних питань, Рада з Прав Людини, Програма ООН з навколишнього середовища) чимось відзначилися та запам’яталися нам чимось особливим. Кожний учасник нашої конференції провів ці два дні із величезним задоволенням. На мою думку, це був прекрасний перший досвід моделювання роботи Організації Об'єднаних Націй. І я впевнена, що для більшості учасників ця Модель ООН стане не останньою. Це був маленький крок для дітей, але великий – для гімназії. Цей досвід, без сумніву, був позитивним як для кожного учасника особисто, так і для всієї гімназії. Ми плануємо і надалі проводити подібні конференції з метою заохочення дітей до участі у «дорослих» Моделях ООН.

Гінсгеймер Катерина, 9-Б клас