Обмін між Бургау-гімназією м. Дюрен (Німеччина) та НВК №167 м. Києва

Ось вона різнобарвна золота осінь, на яку так з нетерпінням очікували учні НВК № 167 м. Києва, так як вони перебували в Німеччині в період з 10.10. по 21.10.2017 року за програмою обміну учнями з Бургау-гімназією м. Дюрен.
    Німецькі друзі добре продумали програму перебування українських учнів НВК № 167 в Німеччині, зустрічаючи їх на пероні вокзалу в м. Дюрен українськими прапорцями.
    Наступного дня учням була запропонована екскурсія «Чудо природи» в м. Оберхаузен, а ввечері – відвідування театру, де німецькою мовою був запропонований мюзикл «Тарзан».
    Проживання в хостелі м. Оберхаузен ще більше зблизило дітей обох країн, де вони спільно вітали з Днем народження німецьку подружку.
    Хто любить тварин, той не залишився байдужим до зоопарку в м. Гельзенкірхен. Діти любувалися екзотичними тваринами та разом з німецькими друзями каталися на човні по території зоопарку. Після обіду учням був запропонований підйом на штучну скелю за допомогою спеціального спорядження. Чудова погода дуже сприяла проведенню квесту по території ландшафтного парку і за правильні відповіді наші діти отримали винагороду.
    Не байдужим до перебування українських учнів в Бургау-гімназії був заступник мера м. Дюрен пан Томас Флосдорф. Він розповів учням про історію м. Дюрен та вручив чудові подарунки дітям. В кінці зустрічі з заступником мера українські та німецькі друзі запустили жовто-блакитні кульки з невеличною інформацією про себе з надією знайти ще одного друга в Німеччині. Це стало для наших і німецьких гімназистів незабутньою подією.
    Говорять, щасливих днів інколи буває багато. Легендарний Кельн чекав на нас зранку. Учні прогулялися по набережній Рейну та відвідали музей шоколаду, де спостерігали за виробництвом чудових солодощів, та й самі змогли покуштувати найкращий шоколад Німеччини.
    Так як Німеччина багата на старовинні пам`ятки, то 18.10.2017р. учням гімназії була запропонована екскурсія в м. Моншау, де вони не тільки любувалися архітектурними пам`ятками міста, але й спостерігали за виробництвом гірчиці, якої налічується 200 сортів.
    Після обіду відбулася чудова екскурсія до парку в Голландії, в якому всі зібралися біля кордону трьох країн: Голландії, Німеччини та Бельгії.
    Для прихильників гострих відчуттів була запропонована екскурсія на вежу висотою 117м., з якої були всі краєвиди , як на долоні.
    Але все хороше колись закінчується. Попереду була спільна проектна робота з німецькими друзями, яку гімназисти двох країн мали захистити на прощальному вечорі «Німецьких смаколиків».
    19.10.2017р. було одним із незабутніх днів подорожі наших учнів. Вони відвідали музей під відкритим небом в м. Комерн. Епогеєм ознайомлення з цим музеєм була присутність на уроці, який вів учитель школи. Він показав майстер-клас уроку, що проводили 100 років тому. Учні з України та Німеччини відчули на собі суворість оцінювання, виховання та покарання учнів в старій школі. 20.10.2017р . учні НВК № 167 відвідували уроки своїх друзів в м. Дюрен, та раділи тому, що вони живуть і вчаться в інший для
країни час. Ввечері цього дня гімназисти обох шкіл захищали свої проектні роботи, підтверджуючи їх хорошими знаннями мови, фактами і графіками.
    До цього зібрання готувалися і батьки німецьких друзів, приготувавши чудові смаколики та слова подяки за наших учнів, які продемонстрували свою вихованість та знання мови.
    Треба відмітити, що цей обмін був одним із найкращих, тому що подружилися не тільки діти, але й батьки, які вже мають плани спільного з українськими батьками відпочинку. Директор Бургау-гімназії із захопленням слухав враження батьків і дітей і сам вирішив у 2018 р. відвідати разом зі своїми учнями Україну та НВК № 167.
    Але ніщо не дається так важко, як розставання з друзями, з якими провів 11 найкращих днів свого життя. Сльози розлуки не залишили жодного обличчя. Потяг Дюрен-Кельн ніби затамував подих, даючи можливість гімназистам обох країн попрощатися з
великою надією на зустріч в 2018р. у нас в Україні.