Поради психолога. Як поводитись під час ЗНО

1. Позбутися хвилювання у перші хвилини тестування допоможе глибоке дихання: зробіть вдих, потім повільний видих, уявляючи при цьому, що вдихаєте цілющий кисень, енергію, а видихаєте – хвилювання, невпевненість.

2. Не слід лякатися та засмучуватись у першу ж хвилину іспиту, що нічого не знаєш. Такого просто не може бути! Почніть із того запитання, на яке можете правильно відповісти. Поступово пригадаєте й інші відповіді.

3. Якщо не знаєте відповіді, то краще запитання залишити й перейти до наступногоЯкщо залишиться час, можна буде потім повернутися.

4. Памятайте, що завдання в тестах не пов’язані одне з одним, тому знання, які застосували в одному, вже вирішеному, зазвичай не допомагають, а тільки заважають концентруватися та правильно відповідати далі.

5. Більшість завдань можна швидше вирішити. Якщо не шукати одразу правильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє сконцентрувати увагу на одному, двох варіантах.

6. Залиште час для перевірки своєї роботи, щоб встигнути продивитися її та помітити явні помилки.

П’ять способів усе встигнути

Незабаром розпочнуться іспити ЗНО. Як усе встигнути вивчити, повторити та ще й вирішити особисті справи? Скористайтесь цими способами у боротьбі із втомою, напруженням, браком часу.

Плануйте завтрашній день. Заведіть блокнотик, у  який щовечора записуйте, що вам треба зробити завтра. І обов'язково перевіряйте. Чи все із запланованого встигли зробити.

Не дивіться телевізор. Ваше життя набагато цікавіше, ніж життя героїв серіалів. Не забувайте, вам ще потрібно багато встигнути для свого Зоряниного майбутнього! Переконайтесь – життя без телевізора є.

Навчіться відпочивати. Відпочинок теж потрібно занести до списку важливих справ. Тільки після доброго відпочинку, прогулянки відновиться ваша розумова працездатність і здатність запам'ятовувати складний навчальний матеріал.

Переводьте з одного заняття на інше. Зміна видів робіт усуває одноманітність. Після того, як ви три години просиділи за книжками, можете піти на консультацію до друзів або допомогти батькам.

Визначте пріоритети. Почніть свій день із вирішення важливого завдання. Менш важливі справи залиште на завтра.

Що робити, якщо втомилися очі?

Виконайте дві будь-які вправи:

- погляньте по черзі вгору-вниз (25 с), ліворуч – праворуч (15 с);

- напишіть очима своє ім'я по-батькові, прізвище;

- фіксуйте погляд то на віддаленому предметі (20с), то на аркуші паперу перед собою (20с);

- намалюйте очима квадрат, трикутник – спочатку за годинниковою стрілкою. Потім навпаки.

Режим дня.

Поділіть день на три частини:

- готуйтесь до іспитів 8 годин на день;

- займайтеся спортом, гуляйте, сходіть на дискотеку, потанцюйте 8 годин;

- спіть не менше 8 годин.