Рекомендації з економії електроенергії в шкільних приміщеннях

1.      Використання секціонування систем освітлення за рядами (у класах вмикалися тільки ті секції освітлення, які були необхідні для комфортної роботи).

2.      Заміна ламп розжарювання на енергозберігаючі.

3.      Контроль за режимом роботи обігрівачів у приміщеннях у холодну пору року (вимикання за тривалої відсутності людей у приміщеннях, по закінченню робочого дня або по досягненню температури повітря, що відповідає санітарним нормам).

4.      Контроль за графіком роботи чергового й основного освітлення коридорів та інших місць загального користування в робочі та неробочі години.

5.      Максимальне використання природного освітлення.

6.      Розміщення нагадувань «Вимикайте світло», «Електроенергія – цінний продукт, економ її – вимикай тут!» та ін.  в усіх приміщеннях школи.

7.      Проведення роз'яснювальної роботи щодо електрозбереження з учителями, учнями, батьками, персоналом ЗНЗ.

8.      Проведення уроків, виховних годин та бесід, вікторин, ігор, різноманітних конкурсів (плакатів, малюнків, анімацій, казок, оповідань, віршів, слоганів, кросвордів тощо) на тему збереження електроенергії.

9.      Переведення комп'ютерів в режим «Очікування» під час перерв у кабінетах інформатики. Переведення комп'ютерів у режим «Очікування» в адміністративних кабінетах, якщо немає потреби працювати за комп'ютером. Забезпечення відключення електроприладів із електромережі в неробочі години замість переведення в режим «Очікування».

10.  Увімкнення кулерів, ксероксів, сканерів та інших електроприладів безпосередньо перед застосуванням.

11.  Формування графіку роботи школи в другій половині дня з урахуванням довжини світлового дня (гуртки і факультативи).

12.  Заміна електроплит у їдальні на енергоефективні.

13.  Створення куточків з енергозбереження у класах.

14.  Створення агітбригад із учнів для виступів на тему збереження електричної та теплової енергії.

15.  Створення «Екологічного салону», в якому представлені плакати, газети, малюнки, присвячені темі електрозбереження.

16.  Розширення обов’язків чергових вчителів щодо економії електричної енергії.

17.  Контроль за роботою зовнішнього освітлення.