Тиждень Трудового навчання

Дарма осінь у деяких людей народжує смуток і ностальгію за теплими літніми днями. Зовсім не було часу для нудьги в учнів НВК № 167 м. Києва під час проведення традиційного Тижня Трудового навчання в останні дні жовтня.
    Цікавим і пізнавальним було все! І майстер-класи, які підготували і провели дівчата 8 класів для шестикласників. І «Гончарна майстерня», під час роботи якої учні 5-7 класів дізнались про історію гончарства, навчилися працювати на гончарному колі, власноруч створили зворушливі керамічні фігурки янголят та дивовижних баранців.

А які пристрасті вирували під час брейн-рингу серед команд 5 класів, де учасники продемонстрували як теоретичні, так і практичні знання з предмету трудове навчання! Одним із найскладніших турів цього брейн-рингу  був «Обмін ролями», під час якого хлопці мали підготувати овочі для приготування борщу, а дівчата мусили змайструвати складну конструкцію з картону та фанери.

Під час Тижня були підведені підсумки і декількох інтегрованих проєктів. Один з них, «Еко-2019», поєднав предмет Мистецтво та Трудове навчання. Дівчата 9 класів зшили сумки з екологічного матеріалу та прикрасили їх різноманітними техніками в стилі модернізму, імпресіонізму або експресіонізму. Хлопці, на уроках трудового навчання, створювали авторський виріб, який також прикрасили в зазначених стилях мистецтва початку ХХ століття. Фіналом проекту став «Еко-показ – 2019», під час якого дівчата виступили у ролі справжніх дизайнерів, розповівши про властивості матеріалу, з якого зроблені їхні сумки, про стиль, який використали в оформленні та художників, роботи яких надихнули майстринь під час роботи над проектом.

Другим, не менш цікавим, інтегрованим проєктом був проєкт «Українська кухня регіонів України», який разом з учителями української мови, історії та трудового навчання готували дівчата 7 класу. Справжнє етнографічне дослідження передувало приготуванню таких страв, як крученики, вареники, гречаники, голубці, млинці, завиванці…А як смачно все це презентували молоді господарочки!
    Хлопці також не відставали від дівчат. Протягом Тижня працював «Трудовий десант». Допомогу юних майстрів радо чекали в кабінетах гімназії.
    Завершенням тижня  Трудового навчання стала благодійна ярмарка та виставка усіх виготовлених робіт, до якої долучилися не тільки учні 5-11 класів, а й батьки.  Усі зібрані кошти були перечислені до Військового шпиталю у м.Ірпінь.

Тиждень закінчився, а кольорове осіннє листя, яким була прикрашена школа під час Тижня Трудового навчання, як яскравий акорд продовжує звучати в пам’яті його учасників.