НВК 167 м. Києва – флагман сучасної освіти

20 квітня 2018 року відбувся традиційний фестиваль-нагородження навчальних закладів району «Крила натхнення 2018». НВК № 167 м. Києва був нагороджений Грамотою управління освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації у номінації «Освіта. Інновація. Ідея. Успіх» як Заклад-Лідер у підготовці учнів – переможців та учасників міжнародних, всеукраїнських, міських учнівських олімпіад та конкурсів, за створення умов для високих досягнень учнів у навчанні, розвиток їх наукового та творчого потенціалу. Вітаємо всіх вчителів, учнів і батьків з таким високим визнанням.

І дійсно, навчально-виховний комплекс № 167 м. Києва - яскравий приклад того як класичні традиції поєднуються з сучасними інноваціями. «Розум. Честь. Слава» - слова, викарбувані на гербі навчального закладу, повною мірою характеризують НВК № 167, який відрізняє родинна атмосфера, поважне ставлення до дитячої особистості, високий рівень знань.
     У своєму розвитку школа не стоїть на місці. Усвідомлюючи реалії й виклики часу, у навчальному закладі застосовуються педагогічні інноваційні технології навчання, впроваджуються педагогічні експериментальні дослідження. Так, щойно закінчивши дослідно-експериментальну роботу за темою «Упровадження мультипрофільного навчання в середній загальноосвітній школі», педагогічний колектив розпочав експеримент «Початкова школа: освіта для життя» та дослідно-експериментальну роботу за темою «Створення та апробація методичної системи навчання основам робототехніки як складової STEM-освіти».

Без перебільшення НВК № 167 м. Києва можна назвати флагманом сучасної освіти. Так, з метою упровадження у навчально-виховний процес основ конструювання, навчальний заклад, єдиний у місті Києві серед шкіл, що бере участь у проекті “Сприяння освіті”, в якому, за підтримки The LEGO Foundation, у початковій школі використовуються технології LEGO. Навчально-виховний комплекс в числі 5 шкіл України, що долучилися до Всеукраїнського експерименту «IT-школяр», мета якого оновити шкільний курс «інформатика» для подальшого впровадження в загальноосвітніх школах з 1 до 12 класів, навчивши дітей програмуванню, робототехніці та проектній діяльності.
     Учні та вчителі НВК № 167 беруть активну участь у міжнародних проектах: "Німецький  мовний диплом  в школах України", затверджений Постійною Конференцією Міністрів культури Федеративної Республіки Німеччина для учнів за кордоном; міжнароднихангломовних проектах «Асоційовані школи ЮНЕСКО», “iEARN”, міжнародній програмі FLEX, програмі eTwinningPlus, спрямовану на розвиток співробітництва європейських шкіл за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій. Ми співпрацюємо з міжнародною організацією Peace One Day”, Cambridge Englishта Macmillan English schools, компанією «Орфей Україна» та з Міжнародним Союзом Молоді, GoCamp у рамках міжнародного проекту GoGlobal, проект EUDEC Conferences.

Одним з пріоритетних напрямків роботи стало впровадження програми «Школа здоров’я», завдяки якій учні молодших класів мають можливість проходити оздоровлення в санаторно-курортних закладах м. Києва протягом навчального року без відриву від навчання.
     Навчання – дуже важлива і невід’ємна складова шкільного життя. Але не тільки уроки пригадують наші випускники, які з радістю приходять у гості, дякуючи за шкільні роки і, розповідаючи про свої успіхи. Можливість розкрити  творчі, лідерські, міжособистісні здібності, набути впевненості у собі, стати  самодостатньої особистістю – все це також дає наша школа. Різноманітні конкурси, концерти, вікторини, спортивні змагання, конференції, тематичні предметні декади викликають непідробний інтерес учнів. Велика увага приділяється естетичному вихованню. Переконливо про це свідчать 2 місце у фіналі районного етапу конкурсу «Київський вальс 2018», неодноразові перемоги учасниць гуртка «Черлідинг», ІІ місце (середня вікова категорія) у фіналі районного вокального конкурсу «Солофест 2018»неодноразові перемоги у міській профорієнтаційній грі  «Мистецька фортеця», участь вихованців циркової студії «Флік-Фляк» у різноманітних телепроектах.

Як не пишатися досягненнями наших учнів у різноманітних інтелектуальних конкурсах. А саме: перемогою команди «Терабайти» в інтелектуальній грі «Junior2017», 1 місцем у районному етапі ІІІ Кубку Київського міського голови з шахів «Кришталева тура-2018», перемогами на районних, міських правових турнірах, спеціальному призу журі на Всеукраїнських змаганнях «РОБОТРАФІК–2018»Трибуною для відстоювання власної думки, творчою лабораторією стала гра «МООН» та шкільні дебати.

У закладі створена система методичної роботи, спрямована на підвищення майстерності педагогів. Семінари, тренінги, майстер-класи, що проходять у навчальному закладі, є джерелом нових ідей та черговою сходинкою у професійному зростанні вчителів. З цього року у навчальному закладі стартувала Програма розвитку персоналу навчального закладу у співпраці з Інститутом післядипломної педагогічної освіти. Серед педагогів - переможці районних та міських, лауреати Всеукраїнського етапів конкурсу «Вчитель року».
     Високий рівень викладання навчальних дисциплін, міцні фундаментальні знання учнів навчального закладу знаходять своє відображення в результатах ЗНО: НВК № 167 м. Києва вже не один рік входить до числа 50-ти кращих шкіл міста Києва та 100 кращих шкіл України за результатами зовнішнього незалежного оцінювання. Наші учні були нагороджені премією Президента України за результатами ЗНО.
     Отже, НВК № 167 м. Києва - це наявний приклад того, як мрії стають дійсністю. А коли мріям надають крила – це запорука майбутніх звершень.