Поїздка до «Українського П’ємонту»

На весняних канікулах учні 9 класів нашого навчального закладу здійснили незабутню подорож, маршрут якої пролягав «українським П’ємонтом». Саме так назвав М.Грушевський землі Східної Галичини у своїй роботі, що була написана у 1906 р. Події, факти, історичні особистості,- все, про що йшла мова на уроках історії України протягом навчального року, про що діти читали на сторінках підручника, все ожило в уяві, засяявши новими фарбами під час поїздки до столиці Галичини, міста Львів. Учні відвідали найбільш відомі замки Львівської області: Олеський, Підгорецький, Золочівський. Побували на Батьківщині письменника, поета, натхненника національного пробудження Галичини, релігійного та культурно-громадського діяча, одного з лідерів «Руської трійці», Маркіяна Шашкевича. Побачили оригінальне видання альманаха «Русалка Дністровая». Відвідавши Львів, по-новому відкрили для себе особистості І.Франка, С.Крушельницької, А.Шептицького. Ідучи повз Успенської церкви та вежі Корнякта, поринули в період Реформації на українських землях. Насолодилися найкращими зразками української архітектури ХVII – XIX ст. Не дивлячись на те, що подорож тривала не довго, яскраві враження від неї назавжди залишаться в спогадах наших дітей.