Святкування дня Святого Мартина

В вологий осінній вечір, коли хочеться побути в теплі, дітлахи, не лякаючись непогоди, виходять 11 листопада, в день Святого Мартіна  (Martinstag), на пізню прогулянку. Це неперевершене видовище – свято ліхтариків Laternenumzug (Martinsumzug).
    В НВК 167 м. Києва учні не лише вивчають німецьку мову, а й занурюються в атмосферу та традиції Німеччини. Декілька днів поспіль на уроках німецької мови учні знайомилися з традиціями святкування цього свята в Німеччині, слухали легенди про Святого Мартіна, переглядали мультфільми, вчили пісні «Laterne, Laterne…», «Ichgehemitmeiner Laterne…», майстрували власноруч різноманітні ліхтарики – символи цього свята. Учні із задоволенням розмальовують їх, обклеюють зірками та місяцем. Часто на них можна побачити силуети вершника в плащі та фігурки гусей – нагадування про епізоди життя святого Мартіна. А в  переддень свята коридорами навчального закладу пройшла святкова хода учнів та вчителів на чолі з маленьким Мартіном, учнем 3-А класу НВК № 167 м. Києва. Кожен мав свій саморобний ліхтарик, зроблений саме для цього дійства. Яких лише ліхтариків тут немає! Циліндри, куби, будиночки, пташки, казкові фантазії…

Хто ж такий цей Мартін? Хто ще не знає легенду про нього? Отже, Мартіну, за волею батька,  довелося стати легіонером. Одного холодного зимового дня він під’їхав до воріт міста Амену. Раптом жебрак попросив у нього милостиню. У солдата грошей не було, тому він розрубав мечем свій солдатський червоний плащ і віддав половину нещасному.
    Цей благородний вчинок визначив подальше життя юнака: відповідно легенди під личиною жебрака ховався сам Ісус, який цієї ж ночі прийшов до Мартіна уві сні. Мартін залишив службу, прийняв християнство, прославився добрими справами і за свою благочестя був вибраний єпископом міста Тура. День поховання – 11 листопада - і відмічається як день Святого Мартіна, покровителя воїнів, ткачів, та  жебраків.
    Вперше діти з ліхтариками вийшли на вулиці в Ерфурті, і запалені вони були на честь пам’яті про Мартіна Лютера. Скоро цей звичай розповсюдився і на католицькі спільноти Німеччини.
    Цей звичай прижився і в нашій гімназії. Діти та їх батьки з нетерпінням очікують святкової ходи до дня Святого Мартіна, співають пісень та демонструють свої неповторні ліхтарики!!! Саме з цього дня у нашій шкільній родині розпочинається низка цікавих подій, пов’язаних з німецькими традиціями.