Семінар-практикум для вчителів німецької мови Дніпровського району в НВК №167 м. Києва

У НВК №167 м. Києва відбувся семінар-практикум для вчителів німецької мови Дніпровського району за темою «Формування мовленнєвої компетенції на уроках німецької мови з використанням інтерактивних технологій навчання».
    Метою семінару було ознайомлення вчителів німецької мови із практичним застосуванням сучасних педагогічних технологій навчання іноземній мові.
    Заступник директора з навчально-виховної роботи Чепорнюк В.О. та вчитель німецької мови Майорко М.В. ознайомили гостей із напрямками роботи методичної комісії вчителів німецької мови нашого навчального закладу.
    Вчителі німецької мови Максименко П.В., Некрасова Д.В., Томусяк М.В. продемонстрували колегам, яким цікавим та пізнавальним може бути урок німецької мови: як використання короткометражного фільму допоможе сформувати навички ведення дискусії (оскільки старшокласники вже небайдужі до соціальних проблем і тема «Дрібні гроші» викликала полеміку з аргументами «за» та «проти»); як за допомогою ігрових прийомів можна вдосконалити вживання лексики за такою актуальною для сьогодення темою «Здорове харчування»; як використовувати на уроках інтерактивно-пошукові ігри-проекти.

Будь-який проект вважається вдалим лише тоді, коли він практично втілюється. Вчителі мали можливість побувати у ролі учнів під час ворк-шопу, який проводила вчитель німецької мови Карпікова О.І. Дві команди виконували різноманітні завдання творчого та пошукового характеру, грали в пізнавальні ігри і мали чудову можливість повністю зануритися в мовне середовище. Захід проводився виключно німецькою мовою, тому практична частина проходила на позитивно-емоційному піднесенні.

Підсумком семінару може бути влучний вислів Й. В. Гете «Man sollte alle Tage wenigstens ein kleines Lied hören, ein gutes Gedicht lesen, ein treffliches Gemälde sehen und, wenn es möglich zu machen wäre, einige vernünftige Worte sprechen.» (Кожного дня намагайтеся, як мінімум, послухати невеличку пісню, прочитати гарний вірш, подивитися на чудову картину і, якщо це можливо, намагайтеся сказати декілька розумних слів.) З таким девізом наші учні зможуть успішно втілювати набуті шкільні знання в своє життя, будуючи своє майбутнє та самореалізовуватися у складному багатогранному соціокультурному світі.